Sağlık Sen Sakarya Şubesi AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nu Ziyaret Etti

Sağlık Sen Sakarya Şubesi AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nu Ziyaret Etti
Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri AKP Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nu ziyaret etti.

Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri Abdullah Arı, Harun Kestane, Harun Kestane, Murat Avcı ve Yavuz Bingöl AKP Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nu ziyaret etti.

Sağlık Sen Şube Başkanı Sönmez Sakarya’da Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve yeni oluşacak olan Kamu Hastaneleri Birlikleri ile ilgili sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunlar ve beklentilerini AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu’na iletti. Son zamanda sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların sağlık çalışanın moralini çok bozduğunu kaydeden Sönmez, yeni yapılan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde personel yetersizliğinin hat safhaya çıktığını Başkan Uncuoğlu’na ileterek sorunların çözümü konusunda destek istedi.

AKP Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu ise iktidarları döneminde sağlıkta kalitenin her geçen gün arttığını ve vatandaşın sağlığa ulaşma noktasında engellerin bertaraf edildiğini kaydetti. İsteyen vatandaşın istediği ilde ve istediği sağlık kurumunda tedavi olabildiğine dikkat çeken Uncuoğlu, “Daha düne kadar şurada yan komşumuz Kocaeli’de aldığın ilacın parasını almak için burada günlerce kuyruk bekliyorduk. Allah’a hamdolsun bütün bu kolaylıkları nasip etti” dedi.

Sağlıkta yakalanan bu gelişmelerin altında sağlık çalışanlarının emeğinin çok büyük olduğunu anlatan Uncuoğlu, “Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kendime yapılmış sayıyorum. Gerek adli makamlar gerek bakanlık bünyesinde çalışma yapılması noktasında Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını tamamladı. Her ilde bir avukatımız bu tür saldırıları süratle ele alacaktır” dedi.

Yeni oluşumun gerek Halk Sağlığı Müdürlüğü gerek Kamu Hastaneleri Birliğinin üzerinde uzun çalışmalar yapılarak hazırlandığını dile getiren Uncuoğlu, sağlık çalışanlarının mağduriyetinin kesinlikle söz konusu olamayacağını, hastanelerin sekreterlik bünyesinde tek elden yönetilmek suretiyle daha verimli hizmet edeceğinin altını çizdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Uncuoğlu Sağlık Sen’e sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunları aktarma noktasında kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com