Sağlık turizmine ''Doğru Tercih Türkiye'' kampanyası ile destek

Sağlık turizmine ''Doğru Tercih Türkiye'' kampanyası ile destek
Sağlık Bakanlığı, Türkiye'yi sağlık turizminde bir marka haline getirmek ve daha çok sağlık turisti çekmek amacıyla ''Hayatınız ve Sağlığınız için Doğru Tercih Türkiye'' başlıklı bir kampanya başlattıBuna göre kardiyoloji, göz, transpl

ZEYNEP AKYIL - Sağlık Bakanlığı, Türkiye'yi sağlık turizminde bir marka haline getirmek ve daha çok sağlık turisti çekmek amacıyla ''Hayatınız ve Sağlığınız için Doğru Tercih Türkiye'' başlıklı bir kampanya başlattı.

Bu kapsamda Bakanlıkça, Türkiye'nin sağlık turizminde hizmet verdiği ''göz, kardiyoloji, transplantasyon, estetik cerrahi, termal turizm, yaşlı turizmi, diş, ortopedi, tüp bebek, onkoloji'' gibi 10 farklı konuda kitapçık basılacak.

Kitapçıklar, ''Turkey:Right Choice for your life (Türkiye: Hayatınız için Doğru Tercih'') ismiyle, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Arapça olmak üzere 4 dilde yayımlanacak.

İlk etapta THY'nin uçaklarında ücretsiz yer alacak kitapçıklar, ilerleyen süreçte diğer havayolu şirketlerine de dağıtılacak.

Toplam 48 sayfadan oluşan kitapçıklarda, söz konusu 10 alana ilişkin detaylı bilgiler, hasta görüşleri, araştırmalar, bu alanlarda hizmet veren akredite kuruluşların listeleri ve iletişim bilgileri, Türkiye'deki sağlık turizmi fırsatları yer alacak. Kitapçıklarda, Türkiye'nin kültür ve turizmi ile sağlık sektörü ve faaliyetler hakkında da bilgi verilecek.

-Her ay yeni ve güncel bir kitapçık

Bakanlıkça, ilk olarak ''Kardiyoloji'' kitabının basımı tamamlanırken, her ay yeni bir konuda kitap dağıtımı yapılacak. Ancak kitapçıklar, yeni bir teknolojinin uygulanması ya da Sağlık Bakanlığına akredite edilen yeni bir kuruluşun olması durumunda güncellenecek. Kitpaçıkların THY'ye Mart ayının ortalarında dağıtılması planlanıyor. Bu arada 20 farklı internet sitesi de bu kampanyaya açılacak. Bu şekilde internet siteleri üzerinden de Türkiye'de sağlık turizminde faaliyet veren akredite kuruluşların bilgilerine ulaşılacak.

-Kartpostal da basıldı

Öte yandan yine aynı kampanya kapsamında Bakanlık tarafından üzerinde Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Kapadokya resminin bulunduğu kartpostallar da basılırken, özellikle uluslararası fuarlarda dağıtılması planlanan kartpostallar ile Türkiye'deki sağlık turizmiyle ilgilenen yerli ve yabancı turistlerin adres bilgilerinin alınması ve bu kişilere ilgilendikleri alana ilişkin bilgi gönderilmesi amaçlanıyor.

Sağlık turizminde Türkiye'nin daha çok adının duyurulmasını amaçlayan kampanyanın Türkiye'nin 2018 yılındaki 5,6 milyar dolarlık hedefini 10 milyar dolara çıkarma yolunda katkı sağlaması bekleniyor. Sağlık turizminde dünya genelinde Dubai, Tayland ve Hindistan gibi ülkeler ön plana çıkarken, Türkiye bu ülkelerle kalite anlamında yarışmayı hedefliyor.

Sağlık turizminde Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye genelinde garanti verdiği 47 akredite kuruluş bulunurken, yıl sonuna kadar bunun 100'e çıkması öngörülüyor.

Muhabir: Zeynep Akyıl
Yayınlayan: Şükran Yücel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com