"Sağlıkçılar 19 - 20 Nisan tarihleri arasında iş bırakacak"

"Sağlıkçılar 19 - 20 Nisan tarihleri arasında iş bırakacak"
Eskişehir Tabip Odası, Dişhekimleri Odası, Eczacılar Odası ve Veteriner Hekimler Odası'ndan oluşan Sağlık Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu adına açıklama yapan Metin Aktan, sağlıkçıların 19 – 20 Nisan tarihlerinde yapacağı iş bırakma eylemine tüm

Eskişehir Tabip Odası, Dişhekimleri Odası, Eczacılar Odası ve Veteriner Hekimler Odası'ndan oluşan Sağlık Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu adına açıklama yapan Metin Aktan, sağlıkçıların 19 – 20 Nisan tarihlerinde yapacağı iş bırakma eylemine tüm Eskişehir halkını destek olmaya çağırdı.
Türkiye'de yıllardır uygulanan sağlık politikalarının giderek toplumun tüm kesimlerine ve sağlık çalışanlarına olumsuz koşullar dayattığını söyledi.
Sağlık çalışanlarının sermayenin ucuz köleleri haline getirildiğini öne süren Aktan, “Bütün bu olumsuz gelişmeler karşısında, Sağlık Eşgüdüm Kurulu'nu oluşturan yapılarak olarak sorunlarımızı duyurabilmek için her yolu denedik. Geçtiğimiz Mart tarihinde sağlık çalışanları, Ankara'da Sıhhiye Meydanı'nda görkemli bir miting gerçekleştirildi. Sıhhıye'yi beyaza boyayan eylem görmezden gelindi. Bu nedenle TTB, SES, Dev Sağlı İş ve Diş Hekimleri Birliği'nin başı çektiği birçok sağlık örgütü 19-20 Nisan'da iş bırakma kararı aldılar” dedi.
Sağlık çalışanlarının 19 ve 20 Nisan'da sağlık hizmeti sunmayacaklarını belirten Aktan, “Çünkü sağlıkçılar; hekimiyle, dişhekimiyle, eczacısıyla, hemşiresiyle, teknisyeniyle mutlu değiller. İş bırakma kararımız halkımıza karşı, hastalara karşı yapılan bir eylem değil, tam tersine tüm halkın tüm emekçilerin sağlık hakkını, iş güvencesini savunan bir eylem olacaktır. Sağlık Eşgüdüm Kurulu olarak, eylemin gerçekleştirilmesi konusunda bütün olanaklarımızı seferber edeceğimizi ilan ediyor ve tüm Eskişehir halkını destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com