Sağlıkçılardan semt polikliniği tepkisi

Sağlıkçılardan semt polikliniği tepkisi
Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz, kamu hastanelerinin birer şirket gibi yönetildiğini, Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne bağlı Emek Semt Polikliniği’nin hekimler için bir cezalandırılma yeri olarak kullanıldığını öne sürdü.

Dr. Yılmaz, yaptığı açıklamada, cezalandırma ve ödüllendirmelerde aynı keyfi tutumun artarak devam edildiğini, çalışma yaşamında hiçbir başarısı olmayanların ödüllendirilip, cezalandırmalarda da yasa ve yönetmelikler dışına çıkıldığını savunarak, "Yunus Emre Devlet Hastanesi uzun bir süredir bu anlayışla yönetiliyor. Hastane, en ufak bir hak talebini bile içine sindiremeyen bir anlayışla yönetiliyor. Yönetim anlayışını eleştirenlerin, yönetim gibi düşünmeyenlerin gözü çeşitli gerekçelerle korkutuluyor. Bu süreçte birçok hekim farklı gerekçelerle cezalandırılmak amacıyla Emek Semt Polikliniği’nde görevlendirilmiştir. Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne bağlı Emek Semt Polikliniği hekimler için bir cezalandırılma yeri olarak da kullanılır hale gelmiştir. Buraya gönderilen hekimlerin döner sermaye gelirlerinin düşmesi, cerrahların ameliyatlara giremez olmaları, hastane ortamından uzaklaşma, Emek Semt Polikliniği’ni sürgün yeri haline getirmiştir. Normalde hekimler bu poliklinikte dönüşümlü görev yaparken, cezalandırılma amacıyla gönderilenler uzun süre bu poliklinikte çalıştırılmaktadır” iddialarında bulundu.

Yunus Emre Devlet Hastanesi yönetiminin bu yasal görüntü altında bir cezalandırma uyguladığını öne süren Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Bülent Nazım Yılmaz, şunları söyledi: 

“Oysa kamu çalışanlarının yasa ve yönetmeliklerinde böyle bir cezalandırma yöntemi yoktur. Bu çerçevede birçok hekim Emek Semt Polikliniği’nde görevlendirilmiştir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Remzi Bellisoy da iki yılı aşkın süredir Emek Semt Polikliniği’nde gönüllü olmadığı halde çalıştırılmaktadır. Bu sürgün tarzında çalıştırmadır. Bu cezalandırma yasa ve yönetmeliklere uygun değildir. Eskişehir Tabip Odası olarak bu tür keyfi uygulamalara son verilmesini talep ediyor, yönetimleri yasa ve yönetmeliklere uygun çalışmaya davet ediyoruz.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com