'Sağlıkta Dönüşüm' Hastaya Mesai Dışı Muayene Ücreti Şoku

'Sağlıkta Dönüşüm' Hastaya Mesai Dışı Muayene Ücreti Şoku
Sağlıkta Dönüşüm adı altında hastanedeki ücretsiz muayene paralı hale geliyor. Haber ise Sinan Vural adlı vatandaşın, bu uygulama ile ilgili CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ı araması ile ortaya çıktı.

Şaşırtan uygulama, Sinan Vural isimli vatandaşın CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ı araması üzerine ortaya çıktı. Çıray'ın aktardığına göre; Sinan Vural,  2013 yılı Ekim ayında kanser teşhisi konulan eşini Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat ettirdi.

Doktorların ameliyat sonrası kemoterapi alması gerektiğini söylemesi üzerine Vural evine de yakın olan İzmir Ege Üniversitesine giderek kemoterapi alınması için, eşinin  tahlil ve tetkiklerini yaptırdı. Kendisine 10 seanslık  kemoterapi görüleceği bilgisi verildi. Vural'ın eşi, kemoterapi tedavisinin ilk dört seansını ücretsiz olarak aldı.

Sinan Vural 5. seans için eşini götürdüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yeni bir uygulama ile karşılaştıklarını ifade etti. “Mesai Dışı Muayene” ücreti adı altında bizden alınan 112 TL’lik Öğretim Üyesi Muayene ücretini görünce şoke olduk. Mesai dışı Muayene yazılıyor ancak makbuzda tarih ve saat kısmında da görüldüğü gibi mesai saatleri içinde yani saat 15:06’da kemoterapi alınmış.” dedi.

ÇIRAY 'BU BİR SOYGUN'

CHP'nin doktor milletvekili Aytun Çıray ise uygulamaya tepki gösterdi. "Sağlıkta Dönüşüm Programı adı altında sağlık “paralı” hale getirildi." diyen Çıray, "şimdi de üniversite hastanelerinde Mesai Dışı Muayene, Öğretim Üyesi Muayene ücreti  gibi adlarla vatandaş soyulmaya çalışılıyor." yorumu yaptı.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com