Sahada Messi Kulübede Mou

Sahada Messi Kulübede Mou
Barcelona'nın Arjantinli yıldızı 31 milyon Euro ile oyuncular arasında R.Madrid'in Portekizli hocası da 13.5 milyon Euro ile teknik adamlar içinde 2010 yılının en çok kazanan isimleri oldular.

Futbol dünyasının 2010 yılında en çok kazanan isimleri belli oldu. France Football'un yaptığı araştırmaya göre Lionel Messi, 31 milyon Euro ile en çok kazanan futbolcu unvanını aldı. Barça'nın Arjantinli yıldızı bu rakamın 10 milyon Euro'sunu kulübünden geri kalanını reklam, sponsorluk anlaşmaları ile isim hakkını kullanan firmalardan alıyor.

Messi'nin sahada da en büyük rakibi Cristiano Ronaldo 27.5 milyon Euro yıllık geliriyle ikinci sırada bulunuyor. Ancak Portekizli süperstar, Messi'nin aksine kulübünden daha çok (13 milyon Euro) alıyor. Ronaldo'nun 500 bin Euro primi ve 14 milyon Euro'luk imaj hakları geliri var. Bu iki ismi 20.7 milyon Euro ile Wayne Rooney izliyor. Teknik direktörler arasında ise 13.5 milyon Euro kazanan Jose Mourinho ilk sırada yer alıyor. Pep Guardiola 10.5 milyon Euro ile ikinci, Beşiktaş'ın gündeminde olduğu öne sürülen ve şu an boşta olan Rafael Benitez 10.2 milyon Euro'luk geliriyle üçüncü sırada...

Dünyanın zirvesi Woods'un

France Football'un araştırmasında futbolun en çok kazananı olan Lionel Messi, dünya sporcuları arasında
4. sırada yer bulabildi. Genelde iki golfçüden Tiger Woods (51 milyon Euro) zirvede, takipçisi ise Phil Mickelson (40 milyon Euro)... Micheal Schumacher 39 milyon Euro ile üçüncü sırayı alırken, Messi de Formula 1 pilotu Fernando Alonso ile birlikte 4.'lüğü paylaşıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com