''Sahamızda bir puan kıymetli''

''Sahamızda bir puan kıymetli''
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, her iki takımın da galip gelmek için her şeyi yaptığını söyledi.

 

Sahadan üç puanlar ayrılmak istediklerini fakat bir puanın da kıymetli olduğunu dile getiren Çalımbay, "Her şeyden önce mükemmel bir maç oldu. İki takım da kazanmak için gereken her türlü mücadeleyi yaptı. Beni en çok sevindiren olay mağlup durumdayken bile hiçbir zaman oyundan 
kopmadık. Sonra golümüzü de bulduk. Tabi ki hatalarımız da oldu yediğimiz gollerde olsun, kaçırdığımız pozisyonlarda olsun.
 
Ama üç gün önce çok ağır bir maç oynadık Ordu'da. Tabi ki takımda biraz düşüş olacaktı. Gönül isterdi ki bu maçı da üç puanla bitirelim ama maçın zor olacağını biliyorduk. Çünkü Manisaspor takımı iyi bir takım, iyi bir grafik yakalamışlardı. Üç puan olmasını isterdik ama sahamızda puan kıymetli ne olursa olsun. Puan puandır çünkü mağlubiyetten gelip aldık" şeklinde konuştu. 
 
Ligin ikinci yarısında telafisi olmayan maçlar oynanacağını vurgulayan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Hatalarımızı da gördük. İki maç sonra lig bitiyor, devre oluyor. Tabi ki bu hatalarımızı hem çalışarak hem de bir iki takviye yaparak düzelteceğiz. İkinci yarı telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Her takım için de çok zor maçlar olacak. Çünkü bu sene Play-off sistemi olduğu için herkesin önünde bir hedef var. Bu hedefi yakalamak için de çok dikkatli olmak gerekiyor, böyle hatalar yapmamak gerekiyor. Biz zaten böyle hatalar yaparsak Play-off mümkün değil. Onun için de bunları inşallah yapmayacağız" dedi.
 
Manisaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise seyir zevki yüksek bir maç olduğunu söyleyerek, iki takımın da üç puanla ayrılabileceği bir maç olduğunu vurguladı. Özdeş, "Sivas şehrine ve taraftarına güzel bir maç izlettiğimiz için mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Buraya gelenlerin herhalde içi ısınmıştır diye düşünüyorum. Haftanın en tempolu maçı olduğunu diyebilirim. Oyunun sonuna kadar da hem Sivas takımı hem bizim takım maçı kazanmak için oynadı. Seyir zevki yüksek bir maç oldu. Biz 2-1 öne geçtik ve bu skoru korumaya yönelik oynadık. Bugüne kadar 6 maç kazandık, o maçlar da öne geçtiğimizde gol yiyerek beraberlikle sonuçlanmadı. Burada üç puan alabilirdik, bu pozisyonlara girdik. Rakibimiz da alabilirdi, ilk yarı onlar da girdi bu pozisyonlara. Son dakikalarda final paslarında başarılı olsak üç puan alabilirdik" dedi. 
 
Bu sene uygulanan Play-off sisteminin ligin kalitesini artırdığını dile getiren Özdeş, "Play-off'a oynayan takımların birbirine yakınlığından bahsetmek istiyorum. Çok iyi bir mücadele oluyor. Bilhassa Anadolu takımları için iyi oluyor, ligin kalitesi artıyor. Daha mücadeleci maçlar oynanıyor ve büyük takımlarımızdan da mücadelesi yüksek maçlar oynanıyor. Bunun teşvik edilmesi gerekiyor. Bir puan için de mutluyum" diye konuştu. 
 
Manisasporlu futbolcu Dixon, beraberliğin haklı bir sonuç olduğunu vurgulayarak, "İki takım açısından da çok zor bir maç oldu. Biz savunmada birkaç hata yaptık, böyle hatalar yapmamamız gerekiyor. İki takım da çok iyi mücadele etti, beraberlik haklı bir sonuç diyebilirim" dedi. 
 
Manisasporlu bir diğer futbolcu Kahe de, Beşiktaş mağlubiyetinin ardından sahadan puanla ayrılmak istediklerini belirterek, "Buraya gelirken Beşiktaş'a karşı çok kötü bir mağlubiyet almıştık. Bu yüzden mağlubiyetin ardından toparlanıp buradan puanla ayrılmak çok önemliydi. Amacımızı gerçekleştirdik diyebilirim" ifadelerini kullandı. (ERK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com