Şahenk de mi gemiyi terk ediyor?

Şahenk de mi gemiyi terk ediyor?
En son Erdoğan Bayraktar'ın kendi canlı yayınındaki istifasını sansürleme çabasıyla gündeme gelen NTV'nin patronu Ferit Şahenk'in yılbaşı mesajı düşündürücü

AKP iktidarıyla çok sıkı bağları olan Doğuş Grubu'nun sahibi Ferit Şahenk mesajıyla şaşırttı.

Doğuş Grubu’nun sahibi Ferit Şahenk, çalışanlarına gönderdiği yeni yıl mesajıyla kafalarda soru işareti oluşmasına neden oldu. AKP döneminde çok hızlı bir büyüme içerisinde olan Doğuş Grubu’nun sahibi Şahenk’in mesajı gündemde bomba etkisi yarattı. Mesajın içeriği, AKP’den desteğin çekileceğine dair yorumlandı.

İşte o mail:

"Değerli Arkadaşlar,

Bazı yıllar vardır, bizlerin hayatında farklı sebeplere imkan olurlar. Bazı yıllar vardır, bakarken görmemizi, duyarken dinlememizi sağlarlar. Bazı yıllar vardır, bir dönemi kapatıp yeni bir döneme geçişe sebebiyet verirler. Bazı yıllar vardır, alınamayan kararları aldırır rahatlık çemberlerine bir son verirler. Bazı yıllar vardır, bırakamadıklarımızı bırakır konuşup da söyleyemediklerimizi anlatırlar.

2013 Dünya ve Türkiye için ilginç ama bir o kadar da farkındalık açısından yoğun ve zengin bir seneydi. Ben, "O oldu, şu olmasaydı" hesabına girmek istemiyorum. Önemli olan: bizler, almamız gereken mesajları alıp nefesimizin hakkını vermeye devam ediyor muyuz?

Hatta 2013 yılına teşekkür ediyorum. Ancak bir konunun altını çizmeden de geçmek istemiyorum. Anlamlaşabilmek için anlatabilmek.

"Ben yapıyorum, anlaşılsın" devri kapandığı gibi etkileşim kurarak anlaşılmanın kat kat önem kazandığı bir döneme giriyoruz.


İnsan durağan olmayan, sürekli akışkan bir varlık olup yenilenme üzerine kurulu bir düzende gelişim göstermekte. Her yeni yıl beraberinde farklı arzuları, dilekleri, temennileri getirmekte. Elbette her yıl, hayatlarımızda bıraktığı izler, bizlere yaşattığı iyisi kötüsü ile birçok an barındırıyor ve bu yüzden kararlarımızda duyguların önemi sandığımızdan daha fazla. En önemlisi, her yıl biz daha fazlasını keşfediyor, daha fazlasını merak ediyor ve arzuluyoruz. Hatta bir dizi beklentiyle yeni yıla hazırlanıyoruz.

2014 benim için yenilenme, grubun içindeki tutuk ve tıkanık noktaları açma yılı. Güneşin her kuytu köşeyi aydınlatarak can vereceği bir yıl. Elbette bizlerin bu can için su vermemiz, çapa yapmamız, tohum ekmemiz ve kuruyu da ayıklamamız gerekecek.

2014, grubun bir dünya şirketi olma yolunda ilerlerken önemli kararlar alacağı bir basamak niteliğinde. Bu yıl önümüzdeki 10 seneye hazırlanırken daha büyük hedeflere odaklanacağız. Dolayısıyla bu yolda birlikte kararlılıkla hareket etmemiz çok önemli. Dünya ölçeğinde müşterisini tanıyan, markasını anlatan, sosyal mevcudiyeti ile topluma umut veren, 100 bin çalışanını kucaklayan, bireyin hayatının içinde değer yaratmayı hedefleyen, ülkesine eserler bırakan, üniversitelerde can bulan, bilim ve çocuğa imkan sağlayan, gencin kabiliyetini keşfetmesine destek olan, insan hayatında kolaylığı ve mutluluğu hedef alan, müteşebbisin ve inovatif düşüncenin yanında olan bir grup hayal ediyorum.

Sizlerin bu hayale paralel, birlikte oluşturacaklarınızı, yaratacağınız yeni değerleri merak ediyorum.

Arkadaşlar hayaller gerçek olmak için kurulur. Ancak bunun için de önce rüyadan uyanmak lazım gelir.

Birlikte yaşamak istediğimiz hayatı birlikte kurgularken 2013'ün bıraktıklarını kutluyor, 2014 için her zamankinden daha umutlu ve şevk içinde ufka bakıyor, heyecanlanıyorum.

Sizin ve ailelerinizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.

Sevgiyle kalın,

Ferit F. Şahenk"       (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com