Sahilde oruç açtılar!

Sahilde oruç açtılar!
Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi ve aşırı sıcaklar nedeniyle Antalya'da iftar sofraları sahile kuruldu. Oruçlarını açan vatandaşlar soluğu denizde aldı.


Gündüz saatlerinde bunaltıcı sıcak hava nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşlar, evde hazırladıkları iftar yemekleri ile sahile akın ettiler. Akşam ezanının okunmasıyla oruçlarını açan vatandaşlar, ardından hem serinlemek hem de iftar sofrasında yediklerini hazmetmek için denize girdi.
 Sahilde orucunu açanlarda Şakir Deligözoğlu, "Serin bir havada orucumuzu açtık. Denizimize gireceğiz, gece geç saatlere kadar eğleneceğiz" dedi. Hülya Taşkın ise, gün boyu çalıştığını ifade ederek, "Koşturarak eve geldim. İftar için hafif şeyler yapmaya çalıştım. Börek, salata ve çay hazırladım. Ardından deniz keyfi yapacağız. Ayrıca kızım geldi, onu denize getirmek ve serin havada iftar yapmak için buradayız. Birazdan çayımızı içeceğiz, dinleneceğiz, denize girip yediklerimizi eriteceğiz" diye konuştu.
 Ev hanımı Nayfe Erol, bugün havanın çok sıcak olduğunu söyleyerek, "İftarımızı açtık. Ramazanın ilk günü çok güzel. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Menüde çorba, salata ve pilav vardı. Arkadaşımla hafif şeyler hazırladık. Şimdi ise deniz keyfi yapacağız" ifadelerini kullandı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com