Şahin Avlarken Yakalandılar

Şahin Avlarken Yakalandılar
Suriye uyruklu 3 kişi, kaçak olarak şahin avlamak isterken yakalandı.

Kayseri'de Çevre ve Orman Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı iki ekip tarafından yapılan çalışma ile Pınarbaşı İlçesi'nin Uzunyayla olarak bilinen kırsal alanında ikisi Suriye uyruklu 3 kişi, kaçak olarak şahin avlamak isterken yakalandı. Kaçak avlananlara 6 bin 355 lira para cezası uygulanırken, av malzemelerine de el konuldu.

Kayseri ve Sivas Av-Koruma ve Kontrol ekiplerince, şahin avlayanlara yönelik ortak yapılan kontroller sırasında ikisi Suriye'nin Hama kenti nüfusuna kayıtlı, biri de Hatay nüfusuna kayıtlı 3 kişi, Pınarbaşı İlçesi Yahyabey Köyü'ndeki Uzunyayla mevkiinde şahin avlarken yakalandı. Ekipler, Suriyeli ve Türk avcıların 31 RR 756 plakalı otomobillerinde ve yanlarındaki çantalarda 5 güvercin ve 4 şahin maskesi, 3 misina ipi, 6 şahin ayağı Bağlama ipi ve 20 şahin tuzağı ele geçirdi.

Kaçak avlananlara 4 bin 855 lira idari, bin 500 lira da tazminat olmak üzere toplam 6 bin 355 lira ceza kesildi. İfadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılan avcılardan 2 Suriyeli sınırdışı edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com