Şahin: "Fransa'da çıkan kararı kabul etmiyoruz"

Şahin: "Fransa'da çıkan kararı kabul etmiyoruz"
Fatma Şahin, Fransa Meclisi'nde kabul edilen Ermeni yasa tasarısı'nın kabul edilemeyeceğini söyledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Fransa Meclisi'nde kabul edilen ''Ermeni yasa tasarısı'' konusunda, ''Fransa'da çıkan kararı hem kabul etmeyip hem de lanetliyoruz. Ama bir şey daha yapıyoruz. Fransızlara yapılacak en önemli şey, ekonomik olarak güçlü olacağız, kişi başına düşen milli gelirimizi hızlı bir şekilde yükselteceğiz, özgürlüğün önündeki bütün engelleri kaldıracağız ve ondan sonra Kanuni'nin Fransa'ya gönderdiği gibi fermanları göndereceğiz'' dedi.

Bakan Şahin, Mersin Gaziantepliler Derneğince, Merada Tesisleri'nde, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Gazianteplilerin gittiği illere yük olmayıp, aksine illerin yükünü alan bir misyon üstlendiğini söyledi.

İngilizler ve Fransızların, Gaziantep'in ele geçirilmesi halinde tüm bölgede hakimiyet kurabileceklerine inandığını anlatan Şahin, ''Ama Gaziantepliler bunu biliyordu. Bu yüzden izin verilmemeliydi. Eğer Gaziantepliler o gün o mücadeleyi vermeseydi, bugünkü yaptıklarımızı yapabilmemiz mümkün değildi'' diye konuştu.

Gazianteplilerin ''Ay-yıldızlı bayrağımız her zaman dalgalanmalı. Ölümüzün üzerinden geçilir, bayrağımızın üzerinden geçilmez'' diyerek hareket ettiğini dile getiren Şahin, ''kahramanlar memleketi'' diye nitelendirdiği Gaziantep'in kardeşliğin, barışın ve huzurun memleketi olduğunu vurguladı.

Şahin, Gaziantep ve Mersin'in ''et ve tırnak'' gibi bir arada olduğunu ifade etti.

Gaziantep insanının Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği mücadeleye işaret eden Şahin, şöyle devam etti:

''Gaziantep'in kurtuluşu, kadınıyla erkeğiyle, Şehitkamil'i ve Şahinbey'i ile tam bir halk destanıdır. Artık zaman topla tüfekle savaşma zamanı değil. Artık zaman ekonomi, bilgi ve dirençle fark yaratma zamanıdır. O yüzden en önemli gücümüz beşeri sermayemiz. Yani insan gücümüz. 10 yıl önce 'hiç bir şey şimdiki gibi olmayacak' diyerek çıktığımız yolda, önce insan diyerek yolumuza devam ediyoruz. 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' diyoruz. Bu ülkenin topraklarına, bu ülkenin zenginliğine, bu ülkenin insanlarına güveniyoruz. Hamdolsun 10 yıl boyunca, büyük bir başarı hikayesi yazdık. Türkiye'nin her yerinde kalkınmanın mücadelesini verdik. O yüzden Fransa'da çıkan kararı hem kabul etmiyoruz hem de lanetliyoruz. Ama bir şey daha yapıyoruz. Fransızlara yapılacak en önemli şey, ekonomik olarak güçlü olacağız, kişi başına düşen milli gelirimizi hızlı bir şekilde yükselteceğiz, özgürlüğün önündeki bütün engelleri kaldıracağız ve ondan sonra Kanuni'nin Fransa'ya gönderdiği gibi fermanları göndereceğiz. Dolayısıyla atalarımıza yakışır bir şekilde mücadelemizi vereceğiz.''

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com