Şahin Pentagon'dan Brifing Almış!

Şahin Pentagon'dan Brifing Almış!
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İkinci 'Ergenekon' davasının 118. duruşmasında eski özel harekatçı İbrahim Şahin'in çapraz sorgusu yapıldı.

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu, birinci davanın tutuklu sanığı İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Susurluk kazasından sonra 1998'de basında yer alan iddialarına değindi ve kendisi aleyhinde yayın yapan 'Ulusal Kanal'da yayına çıkmasını açıklamasını istedi. Şahin, 'Bende vatan hainine benzer bir şey mi var? Böyle saçmalık olmaz. Ömrüm PKK ile mücadele etmekle geçti. PKK'ya silah satma diye bir şey olamaz' dedi.
 

ABD'ye gittiğini ifade eden Şahin, 'Beni Pentagon'daki OSIA istihbarat teşkilatına götürdüler. Kimse bilmez. Bütün istihbarat teşkilatlarının başıdır. ABD Genelkurmay istihbaratında brifing verdiler. Bana çok özel önem verdiler. Televizyonlarına çıkarıp PKK'yı anlatmamı istediler. Bir Amerikan televizyonuna 2 dakikalığına çıkardılar, 10-15 dakika yayınlandı' diye konuştu.
Bu sırada salonda elektrikler kesilince duruşmaya ara verildi. Ara sırasında tansiyonu yükselen Şahin'in rahatsızlığının devam edilmesi üzerine çapraz sorgusundan vazgeçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com