Şahinbey Belediyesi Doğan Her Bebeği Evinde Ziyaret Edecek

Şahinbey Belediyesi Doğan Her Bebeği Evinde Ziyaret Edecek
Sosyal ve kültürel alanda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı yeni protokolle ‘Hoş Geldin Bebek’ projesinin kapsamını genişletti.

GAZİANTEP - Sosyal ve kültürel alanda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı yeni protokolle ‘Hoş Geldin Bebek’ projesinin kapsamını genişletti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, protokol imza töreni için Şahinbey Belediyesi'nde bir araya geldi.

Sağlık alanında yaptığı çalışma ve desteklerinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür eden Karakök, “Dünyaya millet nedir milliyet nedir öğretmiş bir milletiz. Bu nedenle bizim milletimiz hizmetin en iyisine layıktır. Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında zihniyette değişmektedir. Şahinbey Belediyemizle birlikte hoş geldin bebek projesi ile doğan tüm çocuklarımıza bundan sonra hayatınız bize emanettir düşüncesiyle protokolümüzü yeniledik. Başkanımız sağlık alanında her zaman katkı sağlamıştır. Bu katkılarından dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Proje protokolünün bu yıl ikincisini imzaladıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu ise, “Bu proje kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir ebemizle birlikte belediyemizce görevli arkadaşlar Şahinbey’de doğan bebekleri ve ailelerini evlerinde ziyaret ediyor. Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında bir yılda 4 bin 35 yeni doğan bebeğimiz ve ailesini evinde ziyaret eden ekibimiz, aileleri bebek sağlığı, bebek güvenliği, bebek bakımı, bebeğin gelişimi ve davranış süreçleri, bebek aşısı ve anne sütünün önemi gibi konularda bilgilendirmiştir. Bu süreçte belediye olarak bizde her bebeğimize bebek takımı ve battaniye hediye ettik. Bu tür sosyal projelerle doğumdan ölüme hizmet noktasında çalışıyoruz” dedi.

Hoş geldin bebek projesi protokolünü yenilediklerini ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Projemizin kapsamını genişletiyoruz. Daha önce 75. Yıl Kadın Hastalıkları Doğum Hastanesinde doğan çocuklarımızı ziyaret ediyorduk. Şimdi ekip sayımızı ikiye katladık. Bu dönemde özel hastaneler, ve aile sağlığı merkezleri dahil olmak üzere Gaziantep’te doğan ve Şahinbey’de oturan tüm bebeklerimizi ve ailelerini evlerinde ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com