Şahin'e Danıştay darbesi

Şahin'e Danıştay darbesi
CHP'li Turgay Develi 'Şahin gereken cevabı aldı' dedi.

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi İçişleri Bakanı Şahin'in belde belediyeler konusunda cevabını aldığını söyledi.

Şahin'e danıştay darbesi

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, AKP iktidarının meclisten zorla geçirdiği Büyükşehir yasası kapsamında, belde belediyelerinin bir
kısmının yetkilerinin kısıtlanacağı yolunda genelge yollayan İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin'e Danıştay'ın gerekli cevabı verdiğini
söyledi.

Büyükşehir Belediye Yasası kapsamında İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin'in belde belediyelerinin yetkilerinin kısıtlanacağı genelgesi üzerine Danıştay'a dava açan Marmaris Beldibi Belediyesinin, açtığı dava da haklı görülerek durduruldu.

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin'in keyfi uygulamalarına Danıştay'ın dur demesinin bir anlam taşıdığını ve Ankara da sağ duyulu hakimlerin bulunmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Develi ayrıca şunları söyledi:

"Bakan'ın keyfi uygulamaları karşısında Danıştay'ın verdiği bu kararı sevinçle karşılıyorum. Hukuksuzluğa göz yummayan hakimlerimizi kutluyorum. Büyükşehir yasası kapsamında kapatılan belde belediyeleri ve hakları, yapılacak olan seçimlerde AKP, kapatılan Beldelerde yaşayan vatandaşlar tarafından gerekli dersi alacaktır. Bu bağlamda Danıştay'a konu hakkında dava açan Marmaris Beldibi Belediye Başkanımızı da kutluyorum." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com