Şahinkaya raporu mahkemede

Şahinkaya raporu mahkemede
Marmara Üniversitesi Hastanesinin raporunda, Tahsin Şahinkaya'nın ifadeye getirilmesinin, hayati tehlike oluşturup oluşturmayacağının öngörülemediği belirtildi.
Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 12 Eylül Davası'nı gören Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen raporda, Tahsin Şahinkaya ile ilgili, ''Hastanın ifade vermesi durumunda, sağlığı yönünden hayati tehlikenin oluşup oluşamayacağının öngörülemediği'' kaydedildi. 
 
Şahinkaya ile ilgili olarak, mevcut tıbbi evrak ve fizik muayene bulguları, tahlil ve tetkikler doğrultusunda tanıların ''kronik lenfositik lösemi'', ''parkinson hastalığı'', ''hafif astım'' ve ''hipertansiyon'' olarak saptandığı, ''anamnezinde böbrek kisti ve pnömoni öyküsü de bulunduğu'' bildirilen raporda, ''Sonuç olarak, 2 Ağustos 2012 tarihli sağlık kurulumuz toplantısında hastanın mevcut kronik hastalıkları ve onların yaratabileceği riskler nedeniyle, yaşı da göz önüne alınarak, doktor ve sağlık ekipmanıyla gelerek/getirilerek ifade vermesi durumunda, sağlığı yönünden hayati tehlikenin oluşup oluşamayacağının öngörülemeyeceği kanaatine oybirliğiyle varılmıştır.'' denildi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com