Sahne onların!..

Sahne onların!..
AK Parti Kütahya milletvekili aday adayları temayül yoklamasından sonra Genel Merkezde kurulan komisyonlarda kendini tanıtırken, CHP milletvekili aday adaylarıda yaklaşan ön seçim öncesinde il teşkilatı ve seçmenle bir araya gelerek niçin aday adayı old

AK Parti Kütahya milletvekili aday adayları temayül yoklamasından sonra Genel Merkezde kurulan komisyonlarda kendini tanıtırken, CHP milletvekili aday adaylarıda yaklaşan ön seçim öncesinde il teşkilatı ve seçmenle bir araya gelerek niçin aday adayı olduklarını anlatmaya çalışıyor, MHP milletvekili aday adayları ise il teşkilatı ve halka seslenerek Kütahya için yapmak istedikleri projeleri bir bir anlattıyor. AK Parti'den 52 aday adayı, CHP'den 9 aday adayı ve MHP'den ise 11 milletvekili aday adayı Kütahya'nın milletvekili adayı olmak için yarışıyor.
-AK PARTİ ADAY
ADAYLARI KOMİSYONLARDA TER DÖKÜYOR!..-
AK Parti Kütahya milletvekili aday adayı 47 kişi temayül yoklamasının ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından kurulan komisyonlarda ter döküyor. Genel Merkez tarafından kurulan komisyonlarda AK Parti Kütahya Milletveki aday adaylarına 'Neden aday adayı oldun', 'Siyasete neden girmek istiyorsun' gibi sorular sorularak mevcut aday adaylarının siyasete yönelik görüş ve düşünceleri alınıyor. AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen komisyonlardan sonra ise 11 Nisan Pazartesi günü adayların netleşebileceği tahmin ediliyor.
-ÖMER ULU, İSTMET DUMAN VE ŞÜKRÜ NAZLI'NIN GİBİ İSİMLERİN ÖN PLANA ÇIKTIĞI KONUŞULUYOR-
AK Parti'de yapılan mülakat komisyonlarında ise Ömer Ulu, İsmet Duman, Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İdris Bal, Sami Kutlu gibi isimlerin ön plana çıktığı konuşuluyor.
20 Mart Pazar günü AK Parti'de gerçekleşen temayül yoklaması partililerin yoğun ilgisi olmuştu.
Temayül yoklmasında Şükrü Nazlı 1078, İsmet Duman 635, Ömer Ulu 573, Abdullah Erdem Cantimur 546, Ahmet Tan 497, İdris Bal 462, Mücahit Köksal 439, Nihat Helvacı 394, Bediha Türkyılmaz 389 ve Hakkı Altaş 369 oy almıştı.
-CHP ADAY ADAYLARI KÜLTÜR SARAYINDA ÜYELERE VE HALKA TANITILDI-
CHP Kütahya İl Teşkilatı milletvekili aday adayı tanıtım programı düzenledi.Belediye Kültür Sarayında yapılan aday adayı tanıtım programına İl Başkanı Mehmet Akif Gün,İlçe Başkanı Mehmet Ali Kandemir, Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbaş, Gençlik Kolları Başkanı Umut Çiçek, Eğitim Sen Başkanı Meryem Bayhan, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası yöneticileri, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Aday adayı tanıtımına milletvekili aday adayları Av.Şeref Han, Niyazi Doğansoy, Şeref Doğan, Hasan Öncel, Dr. Zeliha Aksaz, İnşaat Mühendisi Ruhsen Kumdalı, Ahmet Öztürk, Ali Rıza Muslu, Faruk Soydan katıldı .CHP İl Başkanı Mehmet Akif Gün yaptığı konuşmada ön seçimin 3 Nisan 2011 günü Kütahya Lisesinin eski binasında yapılacağını ve ön seçimde sadece CHP üyelerinin oy kullanabileceğini söyledi. İlçe Başkanı Mehmet Ali Kandemir de yaptığı konuşmada hedeflerinin seçimlerde vekil çıkarmak olmadığını bakan çıkarmak olduğunu söyledi. Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbaş'da 12 Haziran seçimlerine kadar CHP'liyim diyen tüm bayanları seçim çalışmalarına katılmalarını istedi.
03 Nisan 2011 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 'ön seçim' öncesi aday adayları katılımcılara milletvekili seçildikleri taktirde Kütahya için yapmak istedikleri projeleri sıraladılar. 03 Nisanda yapılacak 'ön seçim'de CHP'ye üye yaklaşık 3 bin 175 kişi milletvekili adaylarını belirlemek için oy kullancak. Ön seçimde oy kullancak üyeler en az üç oy, en çok ise beş oy kullanabilecekler.
-KURA ÇEKİMİNDEN SONRA SOY ADALARINA GÖRE SIRALAMA BELİRLENEREK ADAYLAR TANITILDI-
Ön seçimde CHP'nin iç tüzüğüne göre alfabe harfleri içinde bir harf çekildi, çekilen harften sonra gelen ilk harf soy adlar baz alınarak ön seçim listesi oluşturulacak. Kurada çıkan harf 'E' harfi oldu. E harfi baz alınarak ön seçime girecek olan aday adaylarının isim sıralaması oluşturuldu. Oluşan isim sıralaması ise şöyle:
'Şeref Han, Ruhsen Kumdalı, Ali Rıza Muslu, Hasan Öncel, Ahmet Öztürk, Faruk Berham Soydan, Zeliha Aksaz, Şeref Doğan ve Niyazi Doğansoy olarak belirlendi.'
-KÜTAHYA 8 YIL BOYUNCA HAK ETTİĞİNİ BULAMADI-
Açılış konuşması gerçekleştiren CHP Kütahya İl Başkanı Mehmet Akif Gün, 12 Haziran 2011 seçimlerinin Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu ve CHP teşkilatları olarak bunun bilincinde olduklarını söyledi. Gün, CHP'nin çalışmalarını Türkiye'nin kalkınması ve gelişmesnine yönelik hızla gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma temposu içine girdiklerini kaydetti. Türkiye'nin kalkınması ile birlikte Kütahya'nın kalkınacağını ifade eden Gün, Kütahya halkının hükümete 8 yıl boyunca destek verdiğini ancak hükümetten gereken desteği alamadığını belirtti.
-CHP ADAY ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATTILAR-
Kura çekiminde sonra belirlenen sıralamya göre konuşmalarını gerçekleştiren aday adaylarından Şeref Han, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi yönünde çalışmalarını yaptıklarını belirterek, bu halkın sorunlarının üzerine giderek çözüm üreteceklerini söyledi.
Ruhsen Kumdalı ise siyasetin halk için, toplum için, esnaf için, çalışan için, tarladaki alın teri için, yılların zahmetleriyle kazanılan emeklilik için, öğrenci için, toplumun sağlığı için, toplumu her türlü sosyal, ekonomik risklerden ve tüm doğal afetlerden korunmak için yapılması gerektiğini ifade etti.
Ali Rıza Muslu, Kütahya'da uzun yıllardan beri siyasetin içinde olduğunu ve konuda büyük tecrubeler edindiğini bu tecrubelerini Kütahya'nın kalkınması yönünde kullanacağını kaydetti.
Hasan Öncel yaptığı açıklamada CHP'den milletvekili aday adayı olduğunu söyledi. Öncel; 40 yıldır Kütahya'da yaşadığını bugüne kadar Kütahya için çalıştığını, Kütahya'nın kalkınması için KÜTSO bünyesinde hizmet ettiğini, bu hizmeti siyasete girerek de devam ettireceğini sözlerine ekledi.
Ahmet Öztürk, CHP'nin Türkiye'nin sorunlarını yakından bildiğini ve bu sorunları çözmek için çalışmlarına hızla devam ettiğini belirterek, Kütahya'nın ve Türkiye'nin sorunlarının çözülmesi için aday adayı olduğunu katılımcılara anlattı.
Faruk Berham Soydan, Kütahya'ya hizmet etmek ve Kütahya'nın sorunları çözmek için aday adayı olduğunu vurgulayarak; “Kütahya'da çözülmesi gereken çok sorun var bende bu sorunları çözmek için CHP'den aday adayı oldum” dedi.
Zeliha Aksaz yaptığı açıklamada, sağlık ve sosyal hizmetler alanı hızla özelleştirildiğini belirterek, özelleştirmenin en yaygın biçiminin ise taşeronlaştırma yoluyla gerçekleştiğini kaydederek; “İşkolların da; 10 yılı aşkın süredir taşeron, 4/B, 4/C, 4924 ve vekil adı altında güvencesiz çalışma alabildiğine yaygınlaşmıştır. Aynı işi yapanlar farklı ücretlendirilmiş, farklı özlük hakları uygulanmıştır. Sağlık ve sosyal hizmetlerin temel bir hak olduğundan hareketle; sağlık ve sosyal hizmet alanındaki özelleştirme programlarının durdurulmasını ve bu alanların yeniden kamulaştırılması için çalışcağız” dedi.
Şeref Doğan, güvenilir bir seçim süreci yaşamak istediklerini belirterek, bu güvenilir ortamda belirlenen sorunların çözümü için CHP çatsı altında birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceklerini söyledi.
Niyazi Doğansoy, Kütahya'nın sorunlarına hakim biri olduğunu kaydederek; “Kütahya'yı ilçeleri ve beldeleri ile birlikte çok iyi tanıyorum. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek. Kütahyalı hemşerilerimiz şu andan emin olsunlar, hiç ayrım yapmadan, ilçe, belde ve köy ayrımı yapmadan gece gündüz hizmet için çalışacağız” ifadelerini kullandı.
-MHP HİLTON'DA ADAY ADAYLARINI TANITTI-
Milliyetçi Hareket Partisi, (MHP) Kütahya milletvekili aday adaylarını Hilton Garden Inn otelinde il teşkiltı ve halkla bir araya getirdi. 11 milletvekili aday adayının tanıtıldığı toplantıya çok sayıda partili de katıldı.
MHP milletvekili adayları MHP il, ilçe ve belde teşkilatları tarafından yapılan merkez yoklamasının ardından genel merkez tarafından yapılcak anket çalışmları ile birlikte belirlencek.
Kütahya Hilton Garden Inn Otelde düzenlenen programa MHP'nin 11 milletvekilinin ve İl Yönetiminin yanında çok sayıda partili katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, 12 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu, seçimlerde adeta Türk Milletinin hukuku ve devletimizin varlığının oylanacağını söyledi.
12 Haziran seçimleri için MHP'liler ve ülküceler olarak hep birlikte olunarak seçimlere hazırlanılması gerektiğini bildiren İl Başkanı Konya; “Bizler dünü unuttuk. Bugüne bakıyoruz, önümüze bakıyoruz. Birlikte, tek güç olup, aramıza nifak sokmak isteyenlere inat çalışarak seçim çalışmalarımızı başarıyla yürütmeliyiz” dedi.
MHP Lider Devlet Bahçeli'nin Kütahya'dan memnun ayrıldığını bildiren Kamil Konya, Bahçeli'nin Kütahya'ya gelişinde kendilerine destek veren tüm herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.
-MHP ADAY ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATTILAR-
İl Başkanı Kamil Konya'nın açılış konuşmalarının ardından MHP Kütahya Milletvekilliği için aday adayı olan Ahmet İça, yaptığı açıklamda; '34 yıllık meslek hayatımın 27 yılını Kütahya'da geçirdim. Bu süre içerisinde Kütahyamızın bütün ilçe ve köylerinden gelen binlerce işçi, memur, emekli, esnaf ve köylü vatandaşlarımızla yakın ilişki içerisinde olup onları tanıma ve dertlerine çare olma fırsatı buldum.Yılların birikimi ve deneyimi ileTürkiye ve Kütahya'nın iyi yönetilmediğini gördüm” dedi.
Ali Kara, Türkiye'nin gidişatının düzelmesi için MHP'nin tek başına iktidar olması gerektiğini savundu.
Enver Çınar, MHP'ye gönül veren birisi olduğunu, Türkiye'nin ve Kütahya'nın kalkınabilmesi için partisinin tek başına iktidara gelmesinin şart olduğunu ifade etti.
İlyas Bahar, Kütahya'yı ve Türkiye'yi karşılıksız seven birisi olduğunu, aday adaylığının kendisine partisine ve Kütahya'ya hayırlı olmasını diledi.
Kürşat Akkoç, MHP'nin tek başına iktidar olması için çalışmalarına başladıklarını belirterek, bu kapsamda yol aldıklarını söyledi.
Mehmet Armut, Kütahya'nın kalkınması ve gelişmesi yönünde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini Kütahya ve Türkiye'ye faydasının dokuncağını düşündüğü için aday adayı olduğunu kaydetti.
Mutlu Çınar, Kütahya ve Türkiye'ye hizmet etmek için aday adayı olduğunu, MHP'ye önül verenlerin özverli çalışmaları gerektiğini belirterek, Türkiye'nin ve Kütahya'nın kalkınabilmesi için partisinin tek başına iktidara gelmesinin şart olduğunu dile getirdi. Osman Barut, Kütahya'yı ve Türkiye'yi çok iyi bildiğini, Türkiye'de var olan sorunların çözümüne yönelik çalışacağını söyledi.
Önder Kıcıroğlu, Kütahya'nın ve ülkenin gerek ekonomik, gerekse sosyal anlamda içinde bulunduğu durumun kendisini, hizmet etmek ve daha gayretli çalışmak için harekete geçirdiğini belirten Kıcıroğlu, bu sorunların çözümüne katıda bulunmak için MHP'den aday adayı olduğunu ifade etti. Özkan Ayvaz ise Türkiye'nin terörle mücadelede etkisiz kalındığını, etnik bölücülüğün körüklendiğni veTürkiye'yi bölme modellerinin telaffuz edildiği bu dönemde Türkiye'nin önünü açmak ve Türkiye'yi kalkındırmak için aday adayı olduğunu açıkladı. Basın açıklamalarının ardından ise toplantının geri kalan bölümü ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.


AK PARTİ KÜTAHYA
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
(SON LİSTE)
1.Abdullah Erdem Cantemur
2.Abdullah Ünal
3.Adnan Erdoğan Özkul
4.Ahmet Sami Kutlu
5.Ahmet Tan
6.Alaettin Güven
7.Ali Fazıl Kasap
8.Ali Güner Pektaş
9.Ali İhsan Çakır
10.Aydın Kılıçkan
11.Aysel Yükselener
12.Aziz Göneş
13.Bediha Türkyılmaz
14.Bekir Gencer
15.Fatih Salih Okumuş
16.Fatih Sam
17.Hakkı Altaş
18.Halil Ertaş
19.Hasan Fehmi Kinay
20.Hatice Ayla
21.Hatice Yakar
22.Hıdır Yıldırım
23.Himmet Özer
24.Himmet uygun
25.Hurşit Erdem
26.Hüseyin Baydar
27.Hüseyin Tuğcu
28.İbrahim İmamoğlu
29.İdris Bal
30.İrfan Orhan
31.İsmail Hakkı Biçer
32.İsmail Usluer
33.İsmet duman
34.Kamil Gündüz
35.Kamil Saraçoğlu
36.Macide Ordu
37.Mehmet Ali Kahraman
38.Mehmet Çavuş
39.Mustafa Hacımustafaoğulları
40.Mustafa Şükrü Nazlı
41.Mücahit Köksal
42.Nihat Helvacı
43.Ömer Ulu
44.Rafet Öztürk
45.Ramazan Öztürk
46.Salih Ergün Erez
47.Soner Aksoy
48.Vural Kavuncu
49.Yavuz Selim Koç
50.Yusuf Okumuş
51.Zafer Şahin
52.Zekiye Güler


CHP KÜTAHYA
MİLLETVEKİLİ ADAY
ADAYLARI (SON LİSTE)
1.Ahmet Öztürk
2.Ali Rıza Muslu
3.Faruk Berham Soydan
4.Hasan Öncel
5.Niyazi Doğansoy
6.Ruhsen Kumdalı
7.Şeref Doğan
8.Şeref Han
9.Zeliha Aksaz


MHP KÜTAHYA
MİLLETVEKİLİ ADAY
ADAYLARI
(SON LİSTE)
1.Ahmet İça
2.Ali Kara
3.Alim Işık
4.Enver Çınar
5.İlyas Bahar
6.Kürşat Akkoç
7.Mehmet Armut
8.Mutlu Çınar
9.Osman Barut
10.Önder Kıcıroğlu
11.Özkan Ayvaz

www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com