Sahte diplomayla Milli Eğitim'e atandılar

Sahte diplomayla Milli Eğitim'e atandılar
Para karşılığında isteyenlere sahte üniversite diploması çıkaran diploma çetesi Diyarbakır Emniyeti tarafından yakalandı.

Sahte diplomayla Milli Eğitim’e bağlı okullarda öğretmenlik yaptıkları tespit edilen şahıslar hakkında soruşturma açıldı.

Şüphelilerden M.A.’nın, üç kez KPSS’ye girip aldığı puanlarla Şanlıurfa, Şırnak ve Diyarbakır’da öğretmenlik yaptığı tespit edildi. Sahte diploma ile öğretmen olanların iş bulmanın yanı sıra, devletten haksız maaş alarak zarara uğrattıkları belirlendi.

Üç KPSS’yi de kazandıktan sonra önce Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki devlet hastanesine psikolog olarak atanan M.A.’nın daha sonra Şırnak Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda psikolog olduğu öğrenildi. M.A.’nın son olarak Diyarbakır Silvan’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Fevzi Çakmak Ortaokulu’na atandığı ve burada çalıştığı anlaşıldı. Sahte diplomayla devlet memuru olmasıyla birlikte devletin sağlık hizmetlerinden faydalandığı tespit edilen M.A.’nın maaş, ek ders ve eğitime hazırlık ödeneği olarak yaklaşık 30 bin lira aldığı ve 4 bin liralık sağlık ve tedavi masrafının karşılandığı tespit edildi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com