Sahte dişçilerin muayenehanesinde silah ele geçirildi

Sahte dişçilerin muayenehanesinde silah ele geçirildi
Kütahya'nın Gediz ilçesinde sahte dişçilik yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalanırken, muayenehanede yapılan aramada silah ele geçirildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde sahte dişçilik yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalanırken, muayenehanede yapılan aramada silah ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, kendilerini Uşak veya Gediz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde görevli gibi tanıtıp vatandaşları kandırdıkları ve sahte dişçilik yaptığı iddia edilen bazı şahısların bulundukları 4 ayrı adrese emniyet ve jandarma ekipleri tarafından eş zamanlı baskın düzenlendi. Dayınlar ve Kızıltepe Mahallelerinde iş yeri olarak kullanılan evlerde akşam 17.30-18.30 saatleri arasında yapılan aramalarda, ruhsatsız diş çekimi ve dişçilik faaliyetinde bulundukları tespit edilen Huriye A. (52) ve
Mustafa A. (53) isimli çift ile aynı aileden Mustafa A. (31) gözaltına alındı. Aynı aileden Yakup A.'nın (28) da arandığı bildirilirken, arama yapılan evlerde dişçilik mesleğinde kullanılan diş kalıpları, diş çekimi ve kontrolünde kullanılan alet ve edevat, müşteriler için veresiye defteri, 2 adet ruhsatsız tabanca ile bu silahlara ait 42 mermi ele geçirildi.
Diğer taraftan Yenikent beldesinde ruhsatsız dişçilik faaliyetinde bulunulduğu yönünde bilgiye ulaşan jandarma ekiplerince bir evde arama yapıldı. Yapılan aramada; 1 adet dişçi koltuğu, 1 adet steril cihazı, diş çekimi ve kontrolünde kullanılan alet ve edevat, çok sayıda kullanılmış ve kullanılmamış enjektör ve anestezi iğneleri, senet, veresiye defteri vb. ele geçirildi. Bu evde de emekli bir diş hekimi ve bir diş teknisyeninin ruhsatsız ve izinsiz dişçilik faaliyetinde bulunduğu tespit edildi.
Olaylarla ilgili tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com