Sahte hocayı mahkeme çarptı!

Sahte hocayı mahkeme çarptı!
Pursaklar’da kurduğu tarikat evinde yurttaşları, “Üzerinizde muska var. Kurban parası verin, yoksa kazada öleceksiniz” diyerek dolandıran “muskacı hoca” lakaplı Ali Yılmaz’a mahkeme ders gibi ceza verdi.

 Sanığa 5 yıl hapis cezası veren mahkeme, herhangi bir indirime de gitmedi. Çevresinde kendisini “Seyyit Muhammet Ali” olarak tanıtan Ali Yılmaz, birçok yurttaşın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada tutuklandı. Yılmaz, yurttaşları şöyle kandırdı: İdris E.isimli vatandaş, iki yıl önce evlendirdiği oğlu Ferhat ile gelini Bircan’ı kavga nedeniyle huzursuz oldukları için Yılmaz’a götürdü. Sahte hoca, müştekileri yere sırayla oturtup eline bir bıçak alarak etraflarında sürekli daireler çizerek dualar okudu. Bir süre sonra sahtekâr hoca, İdris E’ye “Üzerinizde okunmuş muska var.

Onların çözülmesi için üç kurban ödemen gerekiyor” dedi. Sahte hocaya inanan İdris E, toplamda 2 bin 100 TL’yi sanığa verdi. Öte yandan Ali Yılmaz, bir başka mahkemede 20’ye yakın yurttaşı dolandırdığı gerekçesiyle de yargılanıyor. Buradaki davada, Yılmaz’ın şüphelileri benzer şekilde dolandırdığı iddia edildi. Şüphelinin banka hesaplarındaysa yaklaşık 750 bin lira olduğu bildirildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com