Sahte İmza İddiası!

Sahte İmza İddiası!
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Umre'deki Başkan Mustafa Açıkalın imzalı davetiyeler nedeniyle oldukça büyük tartışmalar yaşandı..

Ak Parti'nin 6 aylık Kanun Hükmünde Kararname almak için hazırladığı tasarının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında bir skandal patlak verdi. Komisyon üyelerine davetin, Umre ziyaretindeki Komisyon Başkanı Mustafa Açıkalın'ın daha önce imzaladığı boş kâğıtlar doldurularak yapıldığı iddia edildi.

Toplantının başında MHP'li Emin Haluk Ayhan, üyelere Açıkalın'ın 29 Mart'ta gönderilen davet yazısının altındaki imzasının gerçek olup olmadığını sordu . Ayhan, “Sayın Başkan bu tarihte Türkiye'de midir? İmza gerçek midir? TBMM'de elektronik imza kullanılmakta mıdır? Bu Sayın Açıkalın'ın imzası mıdır?” dedi. Komisyon Başkanvekili Recai Berber ise, “Başkan'ın kendi imzasıdır” dedi. Ayhan da, “Kendi imzası olabilir ama 29'unda mı atmıştır?” karşılığını verdi. Berber de, “Sayın Başkan'ın ne zaman attığını bilmiyorum” dedi. Ayhan ise, “Bu evrak 28'inde Başbakanlık'tan TBMM'ye intikal etmiştir. 28'inde Sayın Başkan burada mıdır? Yok olan bir evrakın üzerinde tartışamayız” diye konuştu. Berber ise “Başkan kendi imzasıyla bu daveti yapmıştır” karşılığını verdi. Tartışmaya katılan CHP'li Mustafa Özyürek de “Hacdaki milletvekillerinin oy kullanmasıyla bu aynıdır, sahtekarlıktır” diye konuştu. CHP 'li İsa Gök de, “Word dosyasından kopya imza bu” diye konuştu.Toplantıya ara verilirken, bu sırada da tartışmalar devam etti. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise, “Bugüne kadar Meclis'in geleneklerine uygun olarak 48 saat önceden komisyon üyelerine bilgi verilmiş durumda. Altında davet sahibinin imzası, ıslak imzadır. Öyle birinin attığı imza değildir” değerlendirmesinde bulundu.

'Diretilirse TSK çıkacak'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TSK Personel Yasası'na ilişkin düzenlemenin KHK tasarısından çıkarılabileceğine ilişkin açıklamasının ardından Ak Parti, “TSK düzenlemesi çıkarsa hangi sonuçlar doğar?” ekseninde çalışma başlattı. Muhalefetin TSK konusunda direnmesi halinde sözkonusu düzenleme tasarı metninden çıkarılacak. Çiçek, Milliyet'in, “TSK düzenlemesi tasarıdan çıkacak mı” sorusuna, “Bizim aklımızda böyle bir şey yok. 'Yeni bir ordu mu kurulacak? Genelkurmay Başkanı şuraya mı bağlanacak' diye ithamlar oldu. Bizim böyle bir düşüncemiz yok. Ama siz böyle düşünüyorsanız verin önerge, icap ediyorsa o kısmı çıkarırız” diye yanıt verdi. Komisyon Başkanvekili Recai Berber de tasarıda değişiklik öngörüldüğünü bunun komisyon günü belli olacağını belirterek, “Önergeyle değişiklikler olabilir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com