Sahte Kabataş olayındaki kadından açıklama!

Sahte Kabataş olayındaki kadından açıklama!
Kabataş'ta Geziciler saldırdı iddiasında bulunan Zehra Develioğlu'nun avukatı yayınlanan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan ve bazı gazetecilerin dillerine doladığı ancak yayınlanan görüntülerle gerçek olmadığı ortaya çıkan Kabataş'ta başörtülü kadına saldırıldığı iddiasında bahsi geçen Zehra Develioğlu avukatı aracılığıyla açıklama yaptı.

Dün haber bültenlerinde yayınlanan görüntülerin eksik ve yanlış yönlendirme içerdiğini iddia eden avukat Abdurrahman Kayapınar yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

    "Olayla ilgili yürütülen soruşturma aşamasında. olayın meydana geldiği bölgede bulunan bir kısım mobese kameralarının tahrip edildiği, tahrip edilmeyen kısmının ise olay yerini kaydetmediği tespit edilmiştir. Bu itibarla olay yerine ait net teşhise müsait görüntülere ulaşılamamıştır. Basında yayınlanan kamera kayıtları da mobese kamerası kaydı olmayıp bu nedenle net ve belirgin görüntüler içermemektedir.
    
    Basın yayın organları tarafından müvekkilime ait olmayan bir kısım beyanlar esas alınarak görüntülerin bu beyanları desteklemediği iddia edilmekte, müvekkilim etrafında kalabalık bir grup tarafından toplanılmış olması önemsiz bir olay gibi gösterilmekte, görüntülerin net ve belirgin olmamasından da istifade edilmek suretiyle müvekkilimin gerçek dışı beyanda bulunduğu yönünde bir algı oluşuturulmaya çalışılmaktadır."  

    
Develioğlu'Nun avukatı açıklamanın sonunda da soruşturmanın gizliliğini ve mağdurun kişilik haklarını ihlal edenler hakkında yasal yollara başvuracaklarını ifade etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com