Sahte para operasyonu

Sahte para operasyonu
Kasiyerin dikkati 11 şüpheliyi yakalattı

Eskişehir’de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu, piyasaya sahte para sürmek istedikleri iddia edilen 7 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, bir markete girerek alışveriş sonrası sahte 100 TL ile ödeme yapan ve market kasiyeri tarafından fark edilen şüpheliler, kaçtıkları aracın plaka tespiti ile polis tarafından kent merkezinde seyir halinde yakalandı. Yapılan kimlik tespiti sırasında şüpheli D.D.’nin (14) elinde bulunan bir tomar parayı F.N.B.’ye (14) verdiği gören polis ekipleri 20 adet sahte 100 liralık banknotu ele geçirdi. Yapılan açıklamanın devamında "Şüpheli Ö.K. (33) isimli şahıstan 1 adet üzerinde sahte 100 liralık banknot ele geçirilmiş, olayla ilgili olarak T.K.(33), S.K.(25), Ö.K.(32), C.D.(20), M.T.(22), F.N.B.(14) ve D.D.(14) isimli şahıslar yakalanmıştır. KOM Şube Müdürlüğümüz görevlilerince şüpheli şahısların kullandığı araç içersinde yapılan aramada; 1 adet sahte 100 liralık ve 1 adet sahte 200 liralık banknot ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheli şahıslar ile birlikte hareket eden ve piyasaya sürdükleri bilgileri elde edilen C.A. isimli şahısla birlikte sürdükleri ve C.A.(14) isimli şahsın ikametinde yapılan aramada; 1 adet sahte 100 liralık banknot ele geçirilmiş, C.A. ve aynı ikamette kalan F.N.E.(16) isimli şahıslar yakalanmıştır. Yine yakalanan şüphelilerle hareket eden N.K.(32) isimli şahsın, ilimizde piyasaya sahte para sürdüğü bilgisi edinilmesi üzerine yapılan çalışmada, bahse konu araç durdurulmuş, içerisinde bulunan N.K.(32), ve S.K.(27) yakalanmış, N.K. isimli şahsın üzerinden 1 adet sahte 100 liralık banknot ele geçirilmiştir" denildi.

Açıklamada, olayla ilgili toplam 11 şahıs şüpheli olarak yakalandığını, 28 adet sahte 100 liralık ve 1 adet sahte 200 liralık banknota el konulduğu belirtilirken, şüpheli şahıslar, “Piyasaya Sahte Para Sürmek” suçundan adliyeye sevk edildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com