Sahte para uyarısı...

Sahte para uyarısı...
Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği ilçede son günlerde artan Sahte Parayla Dolandırıcılık olayları karşısında vatandaşlara uyanık olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Hisarcık İlçe Emniyet Amirliği ilçede son günlerde artan Sahte Parayla Dolandırıcılık olayları karşısında vatandaşlara uyanık olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Vatandaşların “İhtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz“ bahanesiyle sahte para verip para üstünü alan şahıslara itibar etmemelerini söyleyen Hisarcık İlçe Emniyet Amiri Tarık Türkoğlu, “Dükkanlara girerek para bozdurma ihtiyacı olup olmadığını soran şahıslara inanılmaması gerekmektedir. Bu nedenle halkımızdan para bozdurmak isteyen kişilere karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Bilindiği gibi bir süre önce ilçemizde ikamet etmekte olan F.Ş isimli vatandaşımızı “ İhtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz “ bahanesiyle 100 TL sahte para verip 50 TL para üstünü aldıkları, ayrıca evinden 1500 TL tutarında döviz ve Türk parası alarak dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen Uşak nüfusuna kayıtlı M.K. (42) ve Denizli nüfusuna kayıtlı M.S. (28), şahıslar ihbar sonucu Emet ilçesi Eğrigöz beldesinin Bahçeler mevkisinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 20 ZN 497 plakalı otomobil ile birlikte gözaltına alınmış, ardından Savcılığa sevk edilen şahıslar ilk ifadelerinin ardından mahkemece tutuklanarak Domaniç cezaevine gönderilmiştir.
Üzerlerinde 5 bin 600 liranın yanı sıra 200'er liralık 3 adet sahte para ele geçirilen zanlıların, çevre ilçe, belde ve köylere giderek ihtiyaç sahiplerine yardım etme bahanesiyle ellerindeki sahte 100-200 lirayı verip para üstü olarak 50-100 lira aldıkları belirlenmiştir” dedi.
Türkoğlu, “ Vatandaşlarımız ayrıca yankesicilik, tırnakçılık, muslukçuluk, falcılık, dolandırıcılık gibi olaylara ve para bozdurmak isteyen kişilere karşı dikkatli olmaları, ayrıca, doktor olduğunu söyleyerek size ücretsiz tedavi öneren ve buna karşılık bir miktar para isteyen kişilere de inanmayın. Bu arada telefonla arayarak kendilerini polis, savcı ve asker olarak tanıtan kişilere itibar edilmemesini, mahallelerindeki şüpheli şahısları her an 155 numaralı telefona ihbarda bulunmaya özen göstermelerini istiyoruz.” Diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com