Sahte prezervatif skandalı

Sahte prezervatif skandalı
Çinli yetkililer piyasaya 2 milyon kutu kolay yırtılan sahte prezervatif sürüldüğünü ve bunun beklenmedik bir nüfus patlamasına neden olabileceğini açıkladı.

Çin’de yetkililer 2 milyon kutu sahte prezervatifin piyasaya sürüldüğünü tespit ettiklerini ve tüm uyarılara rağmen bu kolayca yırtılabilen prezervatiflerin beklenmedik bir nüfus patlamasına neden olacağından endişelendiklerini söyledi.

Polis, geçen yıl Mayıs ayında başlattıkları bir operasyon sonucunda 7 bin kutu sahte prezervatifi ele geçirmeyi ve Zhao adlı bir üreticiyi tutuklamayı başardıklarını; ancak sahte malların büyük bir kısmının halen piyasada olduğunu belirtti.

Çin’in Shanghiist gazetesi şu anda satışta olan sahte prezervatiflerin 21.7 milyon yuan yani 4 milyon dolarlık kapsamlı bir sahtecilik operasyonunun parçası olduğu iddia etti.

Sahte prezervatif üretimi Çin için yeni bir problem değil. Geçen yıl ülkede bir depoda yaklaşık 4.5 milyon kutu sahte prezervatif ele geçirilmiş ve 37 kişi tutuklanmıştı.

Çin'de 1979'dan bu yana tek çocuk politikası uygulanıyor. Geçtiğimiz aralık ayında gevşetilen yasaya göre ancak eşlerden birinin tek çocuklu bir aileden gelmesi halinde ikinci çocuğa izin veriliyor. Bunun dışında eşler sadece tek çocuk sahibi olabiliyor. Yasa, kırsal kesimde uygulanmıyor. (MRK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com