Sahte savcının oyununu polis bozdu

Sahte savcının oyununu polis bozdu
Bursa polisi, düzenlediği operasyonla bir vatandaşın kendisini savcı olarak tanıtan şüpheli tarafından dolandırılmasını önledi.

Merkez Osmangazi ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bir baharat dükkanı işleten 52 yaşındaki Rıdvan Yalman'ı öğle saatlerinde cep telefonundan arayıp kendini savcı olarak tanıtan şahıs, kredi kartı bilgilerinin dolandırıcıların eline geçtiğini belirterek zanlıların yakalanması için evde ne kadar parası varsa alıp gelmesini istedi.

Yan komşusuna bir savcının kendisini aradığını söyleyip evinin yolunu tutan Yalman, telefonda sık sık arayan sözde savcının talimatlarını uygulamaya başladı.

Evdeki paralarını alan Rıdvan Yalman, sözde savcıdan telefon beklemeye başladı.

Bu arada Yalman'ın uzun süre gelmemesinden kuşkulanan esnaf arkadaşı, hemen durumu polise bildirerek yaşlı adamın dolandırılıyor olabileceğini söyledi. Bölgedeki banka ve PTT şubeleri polis kıskacına alınırken, evinin civarında polis ekipleri tarafından bulunan Yalman, hemen Merinos Karakolu'na götürülerek sözde savcının dolandırıcılık kıskacından kurtarılmış oldu.

Telefonda kendisini savcı olarak tanıtan kişinin çok inandırıcı olduğunu ifade eden Rıdvan Yalman, "Bu tür dolandırıcılıkları televizyonlarda görünce gülüyorduk. Benim başıma da geldi. Kredi kartı bilgilerimin dolandırıcıların eline geçtiğini söyleyip benden para istedi. Evde bulunan 3-4 bin liramı neredeyse onlara verecektim. İyi ki kredi kartımı evde unuttuğumu söylemişim. Teyit için kart numaralarımı da istemişlerdi. Verilmiş sadakamız varmış. Beni dolandırıcıların elinden kurtaran polislerden Allah razı olsun" diye konuştu.

Emniyet yetkilileri ise, son zamanlarda artan benzer şekildeki dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların 115 Polis İmdat telefonunu aramaların istedi. Hiçbir polis ya da savcının kesinlikle bir olayı aydınlatmak için vatandaşlardan para talep etmesinin söz konusu olmadığını belirten yetkililer, vatandaşların bu tür olaylara karşı daha duyarlı olmasını hatırlattı. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com