Sahte TV ekibi uyuşturucu kaçakçısı çıktı!

Sahte TV ekibi uyuşturucu kaçakçısı çıktı!
Nikaragua'da, kendilerine Meksika'nın en büyük televizyon kanalında çalışan gazeteci süsü veren 18 Meksikalı uyuşturucu kaçakçılığı ve para aklamaktan suçlu bulundu. Savcılar, 18 Ocak'ta verilecek mahkumiyet kararının 30 yıl olmasını talep ediyor.
Nikaragua'da bir yargıç, kendilerine Meksika'nın en büyük televizyon kanalına çalışan gazeteci süsü veren 18 Meksikalıyı uyuşturucu kaçakçılığı ve para aklamaktan suçlu buldu.
 
Sahte televizyon ekibi, Ağustos ayında bazılarının üzerinde Televisa kanalının logosu bulunan kamyonetlerle Nikaragua'ya geçmeye çalışırken ele geçirilmişti.
 
Sahte gazeteciler tutuklandıklarında Arjantin halk müziği sanatçısı Facundo Cabral'ın öldürülmesiyle ilgili davayı izlemeye geldiklerini söylemişler, ancak araçlarında 9 milyon dolar üzerinde para bulunmasını açıklayamamışlardı.
 
Meksika kanalı Televisa, tutuklama haberi duyulur duyulmaz, Nikaragua'ya böyle bir iş için muhabir göndermediğini açıkladı.
 
Televisa yetkilileri, bu şahıslarla hiçbir ilgileri olmadığını belirtti, ancak tutuklanan ekibin üzerinde Meksika kanalının bir görevlisi tarafından imzalanmış bir yetki belgesi olup olmadığının araştırılmasını istedi.
 
Kaçakçılık ve para aklamanın yanı sıra, örgütlü suçla da itham edilen ekibe verilecek ceza henüz kesinleşmedi.
 
Savcılar, 18 Ocak'ta verilecek mahkumiyet kararının 30 yıl olmasını talep ediyor.
 
Bazıları duruşmada söz alarak Nikaragua ve Meksika'dan özür dileyen sanıklar, masum olduklarını söylüyor.
 
Çetenin tek kadın üyesi ve reisi olduğu söylenen Raquel Alatorre ise tek isteğinin bir kadın hapishanesine nakledilmek olduğunu kaydetti.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com