Sahte Windows 8, polisten kaçamadı

Sahte Windows 8, polisten kaçamadı
Dünyaca ünlü bilgisayar programı Windows'un son sürümü olan ve bu yıl piyasaya sürülen Windows 8'in de aralarında bulunduğu 2 bin 280 kaçak program Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda ele geçirildi.
Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Cilvegözü Sınır Kapısı, Gümrük Muahafaza Kaçak istihbarat ve Narkotik ekipleri, park halinde duran TIR'ların arasında bir kişinin yanındaki poşetler ve karton kolileri farkederek, M.A'yı yakaladı. Gözlatına alınan M.A'ya ait, poşetler ve kolilerde yapılan kontrollerde, 520 adet çeşitli bilgisayar program DVD'si, 100 adet çeşitli cep telefon program ve oyun DVD'si, 2 bin 200 adet çeşitli playstation ve bilgisayar oyun DVD'si olmak üzere, toplam 2 bin 820 adet kaçak yazılım ele geçirildi. 
 
Reyhanlı Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla toplam 2 bin 820 adet muhtelif oyun ve program DVD'sine el koyan polis, M.A. hakkında yasal işlem başlattı. Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Doğu Gümrük Ticaret Bölge Müdürü Adnan Korkmaz, yazılım konusunda hem vergi kayıplarını önlemek, hem de kullanımda adaleti ve üreticinin haklarını güvence altına alabilmek amacıyla, bu tür yazılım kaçakçılığına karşı operasyonlara ağırlık vereceklerini belirtti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com