Sahte Yazıcı Yarımağan'a Mail Atmış!

Sahte Yazıcı Yarımağan'a Mail Atmış!
Sahte bakanın, “Subutullah Kevser'i iyi yere yerleştirin” e-postasını Yarımağan'a da gönderdiği belirlendi.

Devlet Bakanı Yazıcı adına sahte mailden gönderilen e-posta'nın ilk olmadığı ortaya çıktı. ÖSYM eski Başkanı Yarımağan'a da görevden ayrılmadan 5 gün önce aynı adresten “Subutullah Kevser'i iyi bir yere yerleştirin” şeklinde bir e-mail gönderildiği belirlendi. Emniyete göre Türkiye'de böyle biri yok. YGS'de gizli şifre skandalıyla ilgili yürütülen soruşturmaya 'takipsizlik' kararı verilmesinin ardından çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Ankara Emniyeti KOM Şubesi, 2008'e kadar ÖSYM'nin tüm bilgisayarlarını inceledi. Yapılan araştırmada ÖSYM eski Başkanı Ünal Yarımağan'a da görevinden ayrılmadan 5 gün önce 'rica tezgâhı'nın kurulduğu ortaya çıktı. 'hayatiyazici.ankara@hotmail.com' mail adresinden Yarımağan'a, “Subutullah Kevser, ÖSYM'de iyi bir yere yerleştirilmeli. Kevser yakınımdır. Önem ve hassasiyetle üzerinde durulması ricasıyla.” şeklinde bir e-mail gönderildiği belirlendi. Aynı içerikteki e-mailin, 26 Ekim 2010'da yine aynı adresten Yarımağan'ın ÖSYM Başkanlığı'ndan istifasının ardından göreve getirilen Ali Demir'e de gönderildiği anlaşıldı. Bu e-mail, KPSS soruşturmasına girdi. Yarımağan, KPSS soruşturmasında 'şüpheli' sıfatıyla yer aldı. KOM Şube bilirkişi heyeti, 16 Eylül 2010'da Yarımağan'a gönderilen mailin tüm ayrıntılarını deşifre etti. Emniyet mailde adı geçen Subutullah Kevser'in gerçek bir kişi olmadığını da belirledi.

MAİLİN KAYNAĞI YURTDIŞINDA

Emniyet ekipleri Bakan Yazıcı adına düzenlenmiş mailin yurtdışı kaynaklı server'lardan düzenlendiğini tespit etti. 25 Ekim 2010'da göreve başlayan Demir'e gelen, “Ben Bakan Yazıcı'nın danışmanıyım” telefonunun ise sabit banttan (ankesörlü telefondan) yapıldığı, özel numara bulunamadığı dile getirildi. Ankesörlü telefonun yakınlarındaki MOBESE kameraları inceleniyor. Bakan'ın yeğeni olduğu iddia edilen Subutullah Kevser Google'da da tanımlanamıyor.

Demir'den suç duyurusu

Kaos tezgahı Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği 'AK Partili bir bakanın ÖSYM Başkanı Demir'den mail ile torpil istediği' iddiası üzerine ortaya çıkmıştı. Edinilen bilgiye göre 23 Ekim 2010'da göreve başlayan Demir'e iki gün sonra bir telefon geldi. Yazıcı'nın danışmanı olduğunu söyleyen kişi, hayırlı olsun dedikten sonra Bakan'a ulaşması için 'hayatiyazici.ankara@hotmail.com' adresini yazdırdı.

MAİLİ SİLEREK OLAYI UNUTTU

Demir, Bakan zannettiği kişiye 26 Ekim'de kendi adresinden “Sayın Bakanım desteklerinizi bekliyorum” dedi. Yazıcı'nın adını kullanan kişi ise yakını olduğunu söylediği kişi için torpil istedi. Demir, maili silerek olayı unuttu. Ancak silinen bu mail kopya soruşturması sırasında polis tarafından bulunarak dosyaya konuldu. Demir, Kılıçdaroğlu'nun iddiasıyla yanlışın farkına vardı ve önceki gün suç duyurusunda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com