Sahtecilere darbe!..

Sahtecilere darbe!..
Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçeleri ile birlikte İstanbul ve Balıkesir'de hacizli arabalara sahte fenni muayene ve ehliyetsiz sürücülere sahte ehliyet hazırlayan çeteye yönelik Jandarmanın düzenlediği eş zamalı operasyonla çetenin çökertildiği öğren

Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçeleri ile birlikte İstanbul ve Balıkesir'de hacizli arabalara sahte fenni muayene ve ehliyetsiz sürücülere sahte ehliyet hazırlayan çeteye yönelik Jandarmanın düzenlediği eş zamalı operasyonla çetenin çökertildiği öğrenildi.

Özellike hacizli kamyon ve otomobillerin trafiğe çıkabilmesi için sahte evraklar düzenleyen R.Ö. liderliğindeki çeteden 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Jandarma tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda resmi evraklarda sahtecilik gerçekleştiren 8 kişi yakalanarak adli mercilere sevk edildiği bildirildi.
Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçeleri ile Balıkesir'in Bandırma, Erdek, Manyas ve Gönen İlçeleri ile birlikte ve İstanbul'da organize olarak resmi belgede sahtecilik (sahte araç muayenesi, sahte sürücü belgesi) suçlarını gerçekleştiren R.Ö.(53) liderliğindeki suç örgütüne yönelik eş zamanlı yapılan operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 27 adet sahte trafik muayenesi yapılmış araç ruhsatı, 255 adet sahte muayene raporu ve sahtecilikte kullanılan 73 adet çeşitli doküman ele geçirildi. Vergi borcu olan araç sahipleriyle bağlantıya geçerek, sahte belgeleri 250 ile 300 TL karşılığında temin ettikleri belirlenen zanlılar, ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
Sevk edilen şahıslardan R.Ö.(53) tutuklandı. şahısların evlerinde ve iş yerlelerinde yapılan aramalarda 27 adet trafik tescil belgesi, 4 adet trafik tescil müracaat işlem formu, 2 adet lpg dönüşüm raporu, 255 adet muayene raporu, 8 adet kargo paketi, 4 adet sürücü belgesi fotokopisi, 10 adet vesikalık fotoğraf , 8 adet trafik tescil belgesi fotokopisi, 5 adet telefon rehberi ve ajanda 2 adet cep telefonu ve GSM hattı ele geçirildiği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com