Şairler Simav’da buluştu

Şairler Simav’da  buluştu
Kütahya’nın Simav ilçesinde düzenlenen üç günlük “Şairler Şöleni” Türkiye’nin dört bir yanından gelen 40 ünlü şairi bir araya getirdi.
Kütahya’nın Simav ilçesinde düzenlenen üç günlük “Şairler Şöleni” Türkiye’nin dört bir yanından gelen 40 ünlü şairi bir araya getirdi. 
Simav Belediyesi öncülüğünde İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek birliği ‘İLESAM) işbirliği ile bu yıl 17'ncısı düzenlenen şölen bu sabah saat 11.00’de Belediye Yukarı Düğün Salonunda şiir dinletisi ile başladı.
İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın da katıldığı şiir dinletisinde şairler yazdıkları şiirleri okudu, öykülerini kendilerini dinleyen vatandaşlarla paylaştı.
Önceden belirlenen program kapsamında belediyedeki yaş kütüğüne plakat çakacak olan şairler öğleden sonra da Eynal Kaplıcaları Gazinosuna giderek halka açık şiir dinletilerine devam edecekler.
İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, sanata ve sanatçılara verdiği değerden dolayı Belediye Başkanı Kasım Karahan ve kendilerini unutulmaya yüz tutmuş Türk misafirperverliği ile ağırlayan Simav halkına şükranlarını sunduklarını bildirdi.
Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında belediyenin önderliğinde düzenlenen Simav Şairler Şöleni’ne gelmek için sabırsızlandıklarını dile getiren Parmaksız, “Türkiye’nin keşfedilmeyi beklen cennet köşelerinden birisi olan Simav’a gelmek ve burada etkinliklere katılmak bizi gençleştiriyor. Bize hayat veriyor” dedi.
Simav’daki etkinliklerin 13 Mayıs 2012 Pazar günü Toplu Sünnet ve Büyük Hayır Yemeğine katılımın ardından sona ereceğini dile getiren Parmaksız, “Simav Belediye Başkanımız Sayın Kasım Karahan ve Simav halkına teşekkür ediyoruz. Biz sanatçılara üç gün boyunca hem ev sahipliği yapıyorlar hem de mesleğimizi en iyi bir şekilde icra edebilmek için her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Şairler olarak bizi bir araya toplayarak birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile oluyorlar” dedi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini söyledi.
Karahan,bir yandan ilçenin sorunlarını çözmeye çalışırken diğer yandan sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek ilçenin çehresini değiştirmeye çalıştıklarını kaydetti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com