Sakarya’nın Karasu İlçesinde Denize Sıfır Yol Çalışması Tepkiye Neden Oldu

Sakarya’nın Karasu İlçesinde Denize Sıfır Yol Çalışması Tepkiye Neden Oldu
Sakarya’nın Karasu ilçesinde yapımına başlanan ve denize sıfır olan yol çalışmasında molozların kumsalda gelişigüzel bırakılmasına tepki gelirken, yolun tam anlamıyla bir çevre katliamı olduğu belirtildi.

SAKARYA - Sakarya’nın Karasu ilçesinde yapımına başlanan ve denize sıfır olan yol çalışmasında molozların kumsalda gelişigüzel bırakılmasına tepki gelirken, yolun tam anlamıyla bir çevre katliamı olduğu belirtildi.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı Karasu’nun balıkçı barınağı ve balık lokantaları ile meşhur Yeni Mahalle’de Belediye tarafından denize sıfır yapılan yola tepki geldi. Sarı yolun tamamen hukuksuz olduğunu öne sürerek yetkilileri göreve davet etti.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, gazetecilerle birlikte Yeni Mahalle’de Karasu Belediyesi tarafından başlatılan denize sıfır yol çalışmaları önünde basın açıklaması düzenledi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun her fırsatta turizmi, mersin balığını, çevreciliği, Karasu sahilini ve kumunu önemsediklerini iddia edenlerin belediyenin başlattığı yol yapımına seslerini çıkarmamalarının düşündürücü olduğunu belirten AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, “İş belediye olunca sesiniz niye çıkmıyor? Belediye ile bir teşrik-i mesainiz olduğu için mi sessizsiniz. Kıyı erozyonunun limandan kaynaklandığını iddia ederek ortalığı velveleye verip muhalefet yapanlar, mecliste soru önergesi verenler nerdesiniz. Bunları niye görmüyorsunuz? Yeni mahalle deniz feneri önünden tersaneye doğru yeni yolumuz yapılıyor hayırlı olsun! Hem de sahilin ve kumun tam ortasına, denize neredeyse sıfır takriben 10-15 metre genişliğinde” dedi.

Yapılmaya başlanan yolun kenarlarında dünyada ender rastlanan kumun üzerine dolgu malzemesi olarak asfalt ve zift parçalarının, beton parçaları ve molozların yığınlar halinde durduğuna dikkat çeken Sarı, “Hani kuma, sahile, turizme önem veriyordunuz, çevreciydiniz iş AK Parti’ye maledileceği zaman mı çevrecilik aklınıza geliyor. Geçen hafta imara aykırı yapılaşmanın devam ettiğini ve bunlara halen göz yumulduğunu beyan etmiştik ve cevaben hukukçu olduğumuzu ve imar mevzuatını iyi bildiğimizden yapılan inşaatın bitim aşamasına gelebilmesi için imar mevzuatına uygun olması gerektiği dolayısıyla yapılan inşaatların hiç birisinde hukuka aykırılık olmadığı bildirilmiştik. Ancak verdikleri cevaplara kendilerinin de inanmadıklarına eminiz ve şimdi soruyoruz yukarıda bahsettiğimiz bu yolun takriben 70 metre güneyinde halen devam eden ve duyumlara göre otel olacağı iddia edilen yerde yapılmakta olan bina imar mevzuatına uygun olarak mı yapılmaktadır? Bu inşaat kıyı kenar çizgisi dışında mıdır? Yapılan yol hangi plan dahilinde hangi kanun baz alınarak yapılmaktadır. Bu yol kıyı kenar kanununa uygun mudur? Bu yolun yapılmasında ilgili Bayındırlık ve İskan Bakanlığından, Kültür ve Turizm Bakanlığından izin alınmış mıdır veya ilgili bakanlıkların bu yoldan haberleri var mıdır?” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com