Sakık'tan MHP'yi Kızdıracak Sözler!

Sakık'tan MHP'yi Kızdıracak Sözler!
TBMM Başkanlık Divanı toplantısına BDP'li TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık'ın talepleri damgasını vurdu..

Başkanlık Divanı ayrıca Meclis'in 2011, 2012 ve 2013 bütçe rakamlarını da belirledi. Meclis servisinin yeniden gündeme geldiği toplantıda, yeni güvenlik yönetmeliği genelgesi de kabul edildi.

TBMM Başkanlık Divanı Meclis Başkanı Mehmet Ali Başkanlığı'nda toplandı. 2011 yılı bütçesi ile yeni bütçe kanuna göre 2012 ve 2013 yılı bütçeleri rakamları da belirlendi. Bu çerçevede; Meclis'in 2011 yılı bütçesi 512 milyon 935 TL, 2012 yılı bütçesi 549 milyon 423 TL, 2013 yılı bütçesi ise 513 milyon 68 TL olarak belirlendi.

-YENİ GÜVENLİK YÖNETMELİĞİ ONAYLANDI-

Bu arada Meclis tatile girmeden hayata geçen yeni güvenlik yönetmeliği de Başkanlık Divanı toplantısında oylanarak kabul edildi.

Yeni güvenlik yönetmeliğine göre; kapılardaki giriş ve çıkışlarda; Bakanlar Kurulu üyeleri, milletvekilleri ve eşleri kırmızı plaka tahsis edilen resmi araçlar, gelişleri önceden belirlenen yabancı misyon şefleri hariç olmak üzere, TBMM'ye görevli ve ziyaretçi olarak gelen herkes güvenlik kapısından belirlenen kurallara göre geçebilecekler. TBMM giriş kapılarından polisler sorumlu olacak.

-ASKER GİTSİN, BIYIKLAR KESİLSİN-

Bu arada DBP'li Sırrı Sakık, yeni güvenlik sistemi ile ilgili taburun Meclis'ten gitmesi gerektiği görüşlerini dile getirdi. "Askerin Meclis'te ne işi var" diye soran Sakık, taburun Meclis'ten taşınması önerisini getirdi. CHP'li TBMM İdare Amiri Ahmet Küçük'ün, "tartışılabilir" dediği öneriye Meclis Başkanı Şahin'in, "Gündemimiz bu değil" diyerek tartışmayı kestiği kaydedildi.

Sakık ayrıca, kılık kıyafet yönetmeliğine uymayan personeli gündeme getirip, MHP'li personeli ve bazı korumaları kast ederek, "Sarkık bıyıklarla dolaşanlar var. Her yere giriyorlar. Hoş olmayan görüntüler ortaya çıkıyor. Sarkık bıyıkla gelen personele izin verilmesin" dediği öğrenildi.

ÇELİK'İN AÇIKLAMALIR MHP'Yİ RAHATSIZ ETMİŞTİ

Ak Parti Genel Başkan yardımcı Hüseyin Çelik'in daha önce yaptığı "Özel Harekat Timleri içinde çok yanlış adamlar vardı. Bıyıkları aşağıya doğru sarkık, tipik MHP militanı görüntüsü veren insanlar vardı." ççıklaması üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli "Ne yapacağız şimdi özel bir ordu kuruyorlar. Bu ordu, badem bıyıklılar ordusu mu olacak?'' demişti. Ardından Hüseyin Çelik'in, "Ben o sözlerle herhangi bir partiyi kast etmedim. Militan olmasınlar manasında söyledim. Birçok şey konuştum ama sadece o kısımlar cımbızlanmış" açıklamasıyla polemik sona ermişti..

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com