"Sakine Cansız'ın nişanlısını da PKK infaz etti"

"Sakine Cansız'ın nişanlısını da PKK infaz etti"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç PKK'lı kadının Paris'te öldürülmesinin ardından Fransa devlet başkanının yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç PKK'lı kadının Paris'te öldürülmesinin ardından Fransa devlet başkanının yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirerek, "Fransa Devlet Başkanı'nın "düzenli görüşmelerimiz oluyordu' ifadesi şecaat arz ederken, sirkatin söylemektir. AB'nin terör örgütü ilan ettiği bun insanlar, sizinle nasıl düzenle görüşebilir. Fransız devletinden bu olayı derhal aydınlatmasını, suçluları bulmasını soru işaretlerini en hızlı şekilde ortadan kaldırmasını bekliyoruz" dedi.

Erdoğan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) 8'inci Olağan Genel Kurul'unda yaptığı açılış konuşmasında, terör konusuna değindi. İlk olarak Paris'te önceki gün PKK'lı üç kadına suikast düzenlenmesini, bu süreci sabote etmeye yönelik bir girişim olarak değerlendiren Erdoğan, "Kendi içlerinde bölücü terör örgütünün bir hesaplaşması da olabilir. Bunu Afrika'dan dönüşte uçakta da söyledim. Biz Fransız devletinden bu olayı derhal aydınlatmasını, suçluları derhal bulmasını soru işaretlerini en hızlı şekilde ortadan kaldırmasını bekliyoruz. Burada şunu da açıkça şunu da söylemek durumundayız. Terör örgütünün kurucuları arasında yer alan, Paris'te suikast sonucu öldürülen ve İnterpol tarafından da kırımızı bültenle arananlar var bunların içinde. Düşünebiliyor musunuz?" diye sordu.

"AB'NİN "TERÖR ÖRGÜTÜ' İLAN ETTİ BU İNSANLAR, SİZİNLE NASIL DÜZENLİ GÖRÜŞEBİLİR"

Erdoğan, üç kadın PKK'lının öldürülmesinin ardından Fransa Devlet Başkanı'nın yaptığı açıklamalara tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Çok daha ilginci, Fransa Devlet Başkanı'nın yaptığı açıklamada 'düzenli görüşmelerimiz oluyordu' ifadesi, şecaat arz ederken, sirkatin söylemektir. Avrupa Birliği'nin terör örgütü ilan ettiği bu örgütlerin mensupları ve kırmızı bültenle aranan bu insan veya insanlar, sizinle nasıl düzenli olarak görüşebilir? Bu nasıl bir siyasettir. Tabi biz bu işi kovalıyoruz. Neticesini şöyle ya da böyle alırız. Veya alamayız, bilemem ama biz bu işi kovalıyoruz. Yasaların bizlere tanıdığı haklar neyse, bu haklarla bu işi kovalıyoruz."

"FRANSA'YA YAZI GÖNDERDİK"

Erdoğan, Sakine Cansız'ın 2007'de Almanya'da gözaltına alındığını, Türkiye'nin iade talebine rağmen maalesef serbest bırakıldığını, en son 5 Kasım 2012'de Fransa İnterpolüne bir mesaj gönderdiklerini ve bu teröristin Paris'te olduğunu bildirdiklerine dikkat çekerek, "Ne yazık ki Fransa hiçbir adım atmadı. Tekrar ediyorum Fransa bu olayı derhal aydınlatmalıdır. Ayrıca Fransa devlet başkanı, bu terör örgütü mensupları ile neden görüştüğünü, ne görüştüğünü, hangi tasarım dahilinde bu teröristlerle iletişim halinde olduğunu da derhal Fransız, Türkiye ve dünya kamuoyuna açıklamalıdır" sözleri alkışlarla karşılık buldu.

BDP DEVLETİ SUÇLUYOR

Bu süreçte herkesi "soğuk kanlı" olmaya davet eden ve herkesten "sağduyulu" olmasını isteyen Erdoğan, açıklama yaparken herkesin üzerindeki sorumluluğu hissederek, sürecin hassasiyetini gözeterek açıklama yapması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasında isim vermeden BDP'yi de eleştiren Erdoğan, "Bakıyorsunuz bölücü terör örgütünün uzantısı siyasi parti, çıkmış daha ilk andan itibaren hükümeti, devleti suçlamaya başladı. Örgüt içi bir hesaplaşma olabileceği ihtimalini, sorgusuz sualsiz reddettiler. Niye? İşlerine gelmiyor. Çünkü ucu onlara dokunacak. Sorumsuzca devleti, hükümeti itham ettiler. Allah aşkına, soruyorum. Bu terör örgütü pür-i pak bir örgüt müdür? Bugüne kadar hiç mi böyle infazlar yapmadı?" diye sordu.

"CANSIZ'IN NİŞANLISINI ÖRGÜT İNFAZ ETTİ, BUNLARIN CİBİLLİYETİNİN GEREĞİ BU"

İsim vermeden BDP'li siyasilere "Benden bir şeyleri açıklamamı mı istiyorsunuz?" diye seslenen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hatırlatayım. Mazlum Doğan, Masum Korkmaz başka olmak üzere, örgüt içinde nice genç, nice çocuk kurşuna dizildi. İnfaz edildi. Cesetleri, mezarları bile annelerinden saklandı. Beş tane kadın teröristi de böyle infaz etiler. Bunların hepsi bizim belgelerimizde mevcut. Paris'te öldürülen Sakine Cansız'ın nişanlısı dahi Mehmet Şener, yine örgüt tarafından infaz edilmiştir. Bunlar olmayan şeyler değil. Bunların cibilliyetinin gereği bu. Onu yapıyorlar."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com