Saldırganın kimliği belirlendi

Saldırganın kimliği belirlendi
Saldırgan DHKP-C üyesi Ecevit Şanlı.

Saldırganın DHKP-C üyesi Ecevit Şanlı olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler konuyla ilgili yaptığı açıklamada  ”Bir canlı bomba hayatını kaybetti. Yasadışı sol örgüt üyesi. Bende olayın olduğu andan itibaren gelişmeleri takip ettim. Önümüzdeki saatlerde gerekli tespitler yapılacaktır. Ölen güvenlik görevlisinin ismi Mustafa Akarsu. Durumu ağır olan bir bayan çalışan var. ” dedi.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı’da bir açıklama yaptı. Açıklamada “Türk polisiyle birlikte çalışıyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz” denildi.

HARBİYE ORDUEVİ VE İSTANBUL EMNİYETİNE SALDIRIYI PLANLADI

Sabah Gazetesi’nde 12 Ağustos 1997 tarihinde yer alan bir habere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Harbiye Orduevi’ne lav silahıyla saldırı planlayan ve düzenleyen 7 yasadışı örgüt üyesinden birinin Ecevit Şanlı olduğu belirtildi.

Dönemin Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Terörle Mücadele Şubesi’nde yaptığı toplantı sırasında aralarında Ecevit Şanlı’nın da bulunduğu 7 saldırganın 1995'ten itibaren Avrupa ülkelerinde teorik askeri eğitim gördüğü ve eylemde bulunmaları için Türkiye’ye gönderildiğini belirtmişti.

Yapılan operasyonlar sonucu ANAP, DYP ve MHP il başkanlıkları ile İstanbul DGM binasına yönelik saldırı hazırlığı yaptıklarını söyleyen Özdemir, sanıklardan Zeynep Arıkan’ın ekip komutanı, Ecevit Şanlı, Deniz Kurt ve Ahmet Yüce’nin ekip üyeleri olduğunu, Turan Dolu, Sebahat Sauer ve Vartan Dehmen’in de yardım ve yataklık yaptığını açıklamıştı.

Ayrıca, Ecevit Şanlı : Kandıra F Tipi Cezaevi-Ümraniye Cezaevi olayları nedeniyle yargılandığı davada ara kararla tahliye edilmişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com