Saldırı dünya basınında!

Saldırı dünya basınında!
Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde dün geceyarısı gerçekleştirilen ve 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu saldırılar, dünya basınında böyle yankılandı...

Dünya basını, PKK'nın Yüksekova ve Çukurca saldırılarını flaş haber olarak verdi. Haberlerde PKK saldırısı sonrası Türk komandolarının Kuzey Irak'a geçerek sıcak takibe başladıkları belirtildi.

BBC: İngiliz televizyonu BBC, PKK'nın Türkiye'nin güneyindeki saldırısında 24 Türk askerini öldürdüğünü yazdı. Hakkari Valisi Muammer Türker PKK'nın saldırı yaptığını doğruladı. PKK'nın bu saldırısı Bitlis'te 5 polisin öldürülmesinden sadece bir gün sonra meydana geldi.

Der Spiegel: Almanya'nın önemli haber dergisi Der Spiegel internet sitesinde PKK saldırısına önemli yer verdi. PKK'nın Türkiye'nin güneydoğusunda yaptığı saldırıda 20'den fazla asker ve polis hayatını kaybetti. Hakkari Valisi Muammer Türker, Çukurca ve Yüksekova'daki saldırıların eş zamanlı gerçekleştirildiğini açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yurtdışı gezilerini iptal etti.

Reuters: Uluslararası haber ajansı Reuters, Hakkari'nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde PKK saldırılarında 24 askerin hayatını kaybettiğini ve 18 kişinin de yaralandığını belirtti. Haberde, saldırının ardından Türk komandolarının sınırı geçerek Kuzey Irak'ta sıcak takibe başladığı vurgulandı.

Wall Street Journal: Uluslararası ekonomi gazetesi, terör örgütü PKK'nın Türkiye'nin güneydoğusunda 20'den fazla asker ve polisi öldürdüğünü belirtti. Haberde, 1984 yılında eylemlerine başlayan PKK'nın şimdiye kadar en büyük saldırılarından birini gerçekleştirdiği vurgulandı. Saldırı sonrası Türk kuvvet komutanlarının Hakkari'ye gittikleri belirtildi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Almanya'nın muhafazakar eğilimli gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung, "Türkiye, Irak'taki hedefleri bombalıyor" başlığıyla verdiği haberde, PKK'nın Türkiye'nin güneydoğusunda düzenlediği saldırıda 26 asker ve polisin öldürüldüğü belirtildi. Gazete, NTV'yi kaynak göstererek, Türk savaş uçaklarının Diyarbakır'dan kalkarak, Irak'taki PKK hedeflerini bombalamaya başladığı vurgulandı. Gazete haberinde ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisini iptal ettiği de belirtildi.(ntvmsnbc)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com