Saldırı nasıl düzenlendi?

Saldırı nasıl düzenlendi?
Aynı anda birçok noktaya saldırdılar!

Hakkari'ye bağlı Çukurca ilçesinin Keklikdere bölgesinde ve Çukurca ilçe merkezinde konuşlu birliklere 8 ayrı PKK grubu tarafından saldırı düzenlendi. Gece saat 01.00 sıralarında başlayan saldırı sonucu çıkan çatışma sabah saatlerine kadar sürdü.
 
Teröristler tarafından gece saatlerinde emniyet ve jandarma binalarına yönelik gerçekleştirilen saldırıların bilançosu sabah saatlerinde ortaya çıktı. Gece saatlerinde başlayan saldırılarda polis ya da asker olduğu belirtilmeksizin 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu belirtildi.

PKK saldırılarında ilk gelen bilgilere göre, 26 güvenlik görevlisi şehit olurken, 22 güvenlik görevlisinin yaralı olduğu öğrenildi. Yetkililer, çatışmaların yer yer devam ettiğine dikkat çekerken, şehit sayısının artmasından endişe edildiği bildirildi. Çünkü Çukurca merkezindeki polis lojmanına da saldırı düzenlendi.

Orada da çok sayıda yaralı var. Ve bu yaralıların bazılarının durumunun kritik olması endişe yaratıyor.
 
ORGENERAL ÖZEL BÖLGEDE
 Bu arada saldırının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket ettiler.
 
Bu arada bölgedeki polis telsizlerinden bir anons geçti. Anonsta "Tam teçhizatlı olun, çelik yelek giyin, çatışmaya hazır olun" dendi. Bu da silahlı kuvvetlerin karşı saldırı düzenleyeceğine dair yorumlara yol açıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de "misliyle saldıracağız" açıklaması yaptı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com