Saldırı Sonrası İlk Kez Konuştu!

Saldırı Sonrası İlk Kez Konuştu!
Askeri harekatın başlaması ardından dün gece yarısında bir konuşma yapan Libya lideri Albay Muammer Kaddafi'nin açıklamaları Saddam Hüseyin'in Irak'ın işgalinin ardından yaptığı konuşmayı hatırlattı..

Libya lideri, Akdeniz'in ve Kuzey Afrika'nın “savaş alanı” haline geldiğini söyledi. Kaddafi, Libya'yı savunmak için Libyalıları her türlü silah çeşidiyle silahlandırmak için tüm cephaneleri açacaklarını açıkladı. Kaddafi, saldırıya katılan tüm ülkelerin menfaatlerinin de tehlikede olacağını kaydetti. Kaddafi Akdeniz ve Kuzey Afrika ülkelerinin çıkarlarının, “şu andan itibaren tehlike altında olacağını” söylerken, Libyalıların, “sömürgeci, Haçlı saldırısına karşı koyacağını” ifade etti. Kaddafi, Afrikalılara, Araplara, Latin Amerikalılara, Asyalılara, “düşmana karşı Libya'nın yanında yer almaları” çağrısında da bulundu. Saddam da 2003 yılında Iraklılar'ı cihada çağırmış ancak Bağdat 1 aydan kısa sürede düşmüştü.

'Oğlum Obama' dedi
Kaddafi, BM'nin 1973 sayılı kararının uygulamaya konmasına saatler kala “oğlumuz” diye hitap ettiği ABD Başkanı Barack Obama'ya yazdığı mektubunda, “Size daha önce de demiştim, ABD ve Libya, Allah korusun, eğer bir savaşa girerlerse, siz yine de bir oğul olarak kalacaksınız. Bizdeki resmin değişmeyecek” dedi. Libya lideri BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a yazdığı mektubunda ise Güvenlik Konseyi'nin kararının “geçersiz” olduğunu ve herhangi bir müdahalede bulunurlarsa “pişman olacaklarını” söyledi. Libya lideri, geçtiğimiz gün de olası bir müdahale durumunda Akdeniz'deki tüm sivil ve askeri hedeflere saldıracakları tehditlerinde bulunmuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com