Saldırılara Karşı Seyyar Atatürk Büstü!

Saldırılara Karşı Seyyar Atatürk Büstü!
Diyarbakır'da okullara yönelik düzenlenen molotoflu saldırılara karşı böyle önlem alındı...

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Melik Ahmet Caddesi üzerinde bulunan Melik Ahmet Lisesi bahçesine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerse ses bombası ve molotofkokteyli ile saldırı düzenlendi. Okulun bahçesine atılan ses bombası büyük bir gürültü ile patladı. Patlamanın etkisi ile okulun camları kırılırken, olay yerine gelen polis ekipleri ve gazeteciler Atatürk büstünün yerinde olmadığını fark etti. Büstten görüntü çekildiği gören okul görevlileri büstü okulun içerisinden getirip yerine taktı.

GECELERİ İÇERİ SAKLIYORLAR
Gazetecilerin sorusu üzerine okul yetkilileri, molotofkokteylli saldırılarda Atatürk büstünü korumak için okulun içerisine aldıklarını söyledi. Okul yönetimi bahçede bulunan Atatürk büstünü gece yerinden sökerek okul içerisinde saklıyor, gündüz ise büst tekrar yerine takılıyor.

VALİ TOPRAK: ''GENEL BİR UYGULAMA DEĞİL''
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise, "Okul görevlilerinin kendilerine göre almış olduğu bir tedbirdir. Genel bir uygulama değildir. Doğrusu ben de sizden öğreniyorum. Ancak daha önemlisi ailelere sesleniyorum. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Geçen gün kaymakamlığa saldırıldı. Bir kişiyi yakaladık. Sonra Melik Ahmet Lisesine ses bombası atıldı, okulun camları kırıldı. Küçük çaplı da yangın oldu. Bunların bir faydası yoktur. Güvenlik tedbirlerini alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Saldırıyorlar sonra yakalıyoruz. Ne oluyor. Öyle sanıyorum okul da kendince bir tedbir almış. Bazı şeyler bilinir ama konuşulmaz" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com