Saldırının arkasında İsrail var

Saldırının arkasında İsrail var
Gazze'deki Filistin hükümeti ile Filistinli gruplar, Sina'nın kuzeyindeki kontrol noktasını hedef alan saldırıdan İsrail'i sorumlu tuttu.
Gazze'deki Filistin hükümeti ile Filistinli gruplar, Sina'nın kuzeyindeki kontrol noktasını hedef alan ve 16 Mısır polisinin ölümü ile sonuçlanan saldırıdan İsrail'i sorumlu tuttu.
 
Gazze’deki Filistin hükümetinin Sözcüsü Tahir en-Nunu, saldırıları görüşmek üzere Başbakan İsmail Heniye'nin İçişleri Bakanı Fethi Hammad ve emniyet yetkilileri ile Gazze-Mısır sınırında bir araya geldiğini açıkladı.
 
Başbakan Heniye, İçişleri Bakanlığı sitesinde yer alan açıklamasında "Bu saldırı ile Mısır ve Gazze halklarının arası açılmak istenmiştir. Mısır sınırındaki tünellerin tümünü kapatma kararı aldık. Gazze'ye herhangi bir sızmaya izin vermeyeceğiz. Filistin hükümeti olayın arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak için Mısırlı yetkililer ile koordineli bir biçimde çalışmaktadır" dedi.
 
Öte yandan Filistinli gruplar da Sina'daki Mısır sınır birliklerine yönelik saldırıyı kınadı.
 
Mısır-İsrail sınırındaki Kerim Şalom sınır kapısı yakınında, silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda 16 asker ölmüş, 7 asker de yaralanmıştı. Saldırganlar ayrıca ele geçirdikleri zırhlı araçlarla İsrail tarafına geçmeye çalışmıştı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com