Saldırının bağlantıları aydınlatıldı

Saldırının bağlantıları aydınlatıldı
Şahin, Kayseri'de düzenlenen saldırıya dair, "Bütün şüpheliler tespit edildi. Elde 4 kişi var. Sınır ötesi bağlantıları dahil aydınlatıldı" dedi.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıda yaralananları ziyaret etti.
 
Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Şahin, olayın şüphelilerinin tespit edildiğini söyleyerek şöyle devam etti:
 
"Önemli bir kısmı gözlem altında. Şu anda elde 4 kişi var. Bağlantıları, sınır ötesi bağlantıları dahil, polisimiz tarafından aydınlatıldı. Tesellimiz, çok hainane bir niyetle ve kararla uygulamaya konmuş olan bu eylemin jandarmamızın dikkati, polisimizin de yakın takibi sonucunda bu şekilde hafif atlatılmış olmasıdır. Öyle değerlendiriyoruz ki, hedefine ulaşan bir eylem olsaydı, milletçe çok büyük zararı yaşamış ve daha büyük bir acıyı yaşamış olacaktık"
 
Saldırının asıl hedefi
 
Bakan Şahin, gazetecilerin saldırının asıl hedefiyle ilgili soruları üzerine Bakan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''Kesin olarak tespit edilmemiş olmakla birlikte, öngörülen değerlendirmeye göre, oluş şekli itibariyle, patlayıcının miktarı ve etki gücü itibariyle çok daha farklı bir hedefe yönelik olduğu ve asıl hedefe ulaşılmış olsaydı, milletçe farklı bir acıyı ve üzüntüyü yaşıyor olacağımızı ifade ettim"
 
Bakan Şahin, hastanede tedavi altında bulunan polis eşi Emine Işık'ı ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Suruç'ta 3 gözaltı
 
Öte yandan, saldırıyla ilgili Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 3 kişi gözaltına alındı.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör saldırısına yardım ve yataklık yaptıkları iddia edilen M.D. (48), M.D. (45) ve A.Ç'yi Suruç'taki evlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakaladı.
 
Zanlılar, daha sonra soruşturmanın yürütüldüğü Kayseri'ye gönderildi.
 
Bu arada, şüphelilerin telefon kayıtlarına ulaşıldığı, ''Suriye'den misafirler gelecek'' yönündeki konuşmaların ardından M.D. ve M.D'nin bir otomobille, MOBESE kameralarının bulunmadığı sokaklardan geçip, Suriye sınırına yakın bir köyde A.Ç'nin evine gittiklerinin belirlendiği öğrenildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com