'Saldırıyı Suriye istihbaratı yaptı!'

'Saldırıyı Suriye istihbaratı yaptı!'
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Rehyanlı ilçesinde dün 45 kişinin öldüğü, 100'den fazla kişinin yaralandığı saldırıları gerçekleştirenlerin tespit edildiğini söyledi.
Güler, "Olayı gerçekleştiren örgüt, bağlantılı olduğu kişiler tespit edildi. Bunların Suriye'deki rejim yanlısı örgütlerle ve oradaki istihbarat örgütleriyle irtibatlı oldukları tespit edildi" dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da "Örgüt de bellidir, kişiler de büyük oranda bellidir. Plaka tespitleri vesaire yapılmıştır. Menfur hadisenin Suriyeli sığınmacılarla, Suriye muhalefeti ve Suriyeli sığınmacılarla ilgisinin olmadığı kesindir" diye konuştu.
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç patlamaların ardından ‘olağan şüpheli’ olarak Suriye istihbaratını işaret etmişti.
 
Arınç, “Suriye El Muhaberatı olağan şüpheli noktasındaki düşüncemizdir. Suriye tarafından planlanıp icra edildiğini gösteriyor” demişti.
 
Reyhanlı'da bulunan BBC Türkçe muhabiri Mahmut Hamsici, saldırıların ardından ilçede büyük bir öfkenin hakim olduğunu belirtirken, bazı gruplar ilçede Suriyeliler aleyhinde gösteri yaptı.

Suriyeli mültecilerin kaldığı kentlerin çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı.
 
Bu arada, Cumhuriyet Sulh Ceza Mahkemesi patlamalarla ilgili delil niteliğinde olabilecek yazılı, sesli ve görüntülü haberlere ilişkin yayın yasağı getirdi. (BCK)BBC Türkçe
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com