Salıcı o sözleri kime söyledi?

Salıcı o sözleri kime söyledi?
'Askeri darbeye teşvik etti' karalamasıyla karşılaşan Salıcı, CNN Türk'e konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına konuk oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk konulması sırasında tören alanında bulunan askerlere, 'Sizin korumanız gereken Cumhuriyet’e biz sahip çıkıyoruz' diye seslendiği iddia edilen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı hakkındaki eleştirelere yanıt verdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

Salıcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde, 'Sizin savunamadığınız Cumhuriyet'i biz savunuyoruz, sizin koyamadığınız çelengi biz koyuyoruz.' dedim.

Aysever'in "Bu sözleri askerlere mi sözlüyorsunuz?" sorusu üzerine Salıcı, "O sözleri orada bulunan herkese söyledim. Biz orada Taksim'e üç barikatı aşarak çıktık. CHP'li arkadaşlarımız Taksim'e çelenk koymak için polislerin koyduğu üç barikatı aştı. Bu kadar abest birşey olabilir mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çelenk koymak için polis barikatı aşıyoruz. Ben taksimde devlet erkanına döndüm: ''Sizin savunamadığınız Cumhuriyet'i biz savunuyoruz, sizin koyamadığınız çelengi biz koyuyoruz.'' dedim.

"Bu sözlerimde bir öfke olduğu kesin. Benim yaptığım aleni bir tepki. Bizim orada Taksim'e çıkmamızı engelleyen polislerin amiri de oradaydı. Bu sözleri öncelikle ona söylüyorum. Sonra Valiye de söylüyorum Belediye Başkanına da söylüyorum. Kim var kim yoksa bu sözleri hepsine söylüyorum."

Aysever'in "Cumhuriyet'i korumakla kim görevli?" sorusuna Salıcı, ''cumhur'' yanıtını verdi.

Salıcı, ''Onlar devletin resmi görevlisi kaymakamı, belediye başkanı ve emniyet müdürü. Yasaları uygulamak ve Cumhuriyet törenlerinin doğru bir şekilde halkla bütünleşerek yapılmasını uygulamakla yükümlü kişiler. Onlar bu görevlerini yaptılar mı? Yapmadılar!' dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com