Salih Akkaya, AKP’den aday adaylığını açıkladı

Salih Akkaya, AKP’den aday adaylığını açıkladı
Kütahya İl Özel İdare Genel Sekteri Salih Akkaya görevinden istifa ederek AK Parti’den Akşehir belediye başkanlığı aday adaylığını açıkladı.
Başvuru dilekçesi ve formunu AK Parti Akşehir İlçe Tekilat binasına giderek İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’e sunan Akkaya, "Şu anda 30 Mart Yerel Seçimlerinin arefesindeyiz. "Halka hizmet, hakka hizmettir" düsturu ile çalışan, milletin hizmetkarı olan AK Parti çatısı altında, ben de, belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu duyurmak istiyorum.
Eğer ilçe ve il teşkilatımız, milletvetillerimiz ve Dışişleri Bakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu, Genel Merkezimiz ve Başbakanımız tensip buyururlar ve şahsımı aday gösterirlerse, adaylık sürecinde, son 10 yılda yapılan yatırımlarla, daha da güzelleşen Akşehirimiz için, hedeflerimizi ve projelerimizi sizlerle paylaşacağız.
 
Allah’ın izniyle seçimlerde halkımız bu görevi bize emanet ederlerse, AK Parti çatısı altında, Akkaya olarak ben de, 27 yıllık deneyimlerimi kullanarak, sizlere güzel hizmetler sunmak istiyorum.
 
Eğer partimiz, başka bir arkadaşımızı aday gösterirse de, herhangi bir kırgınlığa kapılmadan, memleketimiz için bütün desteklerimizi aday olan arkadaşımıza vermekten de, şeref duyacağımı belirtmek isterim.
Çünkü önemli olan bir eser bırakabilmektir. Hadim ilçemizin ismini aldığı Hadimi Hazretleri der ki, ‘Kamil insan odur ki bıraka bir eser, yoksa yerinde yeller eser.’
İnşallah bizler de, Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak görev yaptığımız dönemlerde olduğu gibi, Akşehir’imize daha büyük eserler bırakmak üzere yola çıktık. Allah memleketimiz ve bizler için hayırlı olanı nasip etsin.
 
Aday adaylığı başvurumda beni yalnız bırakmayan, başta ilçe başkanımıza, yönetim kurulumuza ve siz kıymetli basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyor, görevlerinizde başarılar diliyorum" dedi.
 
Akkaya’dan aday adaylığı başvurusu dilekçesini ve formunu alan İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs de, "1 Ekim tarihinde başlayan ve 1 Kasım’da sona erecek olan aday adaylığı başvurusu sürecinde bugün yeni bir başvuruyla sizlerle beraberiz. Bugün aday adaylığını açıklayan Kütahya İl Özel İdare Genel Sekterimize    -düne kadar öyleydi bugün istifa ettiği için değil- hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah bu yolda kendisinin de ifade ettiği gibi siyasette hiçbir zaman dargınlığın, kırgınlığın yeri yoktur. Sadece siyaset özellikle AK Parti misyonunda hizmet etmek için yapılır. Bizler bu anlayışla çalışıyoruz. Bu yolda kendisine başarılar diliyoruz, teşkilat olarak herkesin yanında herkese eşit mesafedeyiz. Biz en doğruyu bulmanın çabasında olacağız. Burada önemli olan hizmetlerdir, kişiler değil. Bu koltukların hakkını vermek, Akşehir’e yakışır hizmetler vermektir.  Tekrar Salih Beye bu yolda başarılar diliyorum. Akşehir için memleketimiz için hayırlı olsun.
Salih Akkaya’nın aday adaylığı başvurusu sırasında İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’ün yanı sıra, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları, teşkilat üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kıyıcı da hazır bulundu.
 
SALİH AKKAYA KİMDİR?
Adı Soyadı: Dr.Müh. Salih AKKAYA
Doğum Tarihi: Akşehir-1965
Eğitim: Ziraat Yüksek Mühendisi (Yüksel Lisans)
Doktora: Tarımsal Yapılar ve Sulama
Görevi: Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri
Evli ve dört çocuk babası
 MESLEKİ TECRÜBE
1986 -Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde memuriyet hayatına başlamıştır.
1988 -Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesini İkincilik derecesi ile bitirmiştir.
1990-1991 Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim merkezi Müdürlüğü eleme sınavını kazanarak 1 yıl Almanca eğitimi almıştır.
1996 -"Arazi Toplulaştırmasının Kültürteknik Hizmetlere Etkisi" konulu tez ile Yüksek Lisansını tamamladı.
2004 – "Arazi Toplulaştırmasının Yağmurlama Sistemlerinin projelenmesine ve İşletilmesine Etkilerinin Tespiti" konulu tez ile doktorasını tamamladı.
2003-2005- Köy Hizmetleri Konya İl Müdürlüğü yaptı.
2005- 2007- Konya İl Özel İdaresi Köy Hizmetleri Müdürlüğü yaptı.
2007 ….. Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri

(SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com