Salih Memecan kendini kurtarma derdine düştü!

Salih Memecan kendini kurtarma derdine düştü!
Bugünkü 'Gezi Parkı' karikatürüyle tepki çeken yandaş karikatürist, itibarını kurtarmak için televizyon turlarına erken başladı.

'Eylemciler arası iş bölümü' karikatürüyle, hayatını yitiren direnişçi gençlerle aklı sıra dalga geçen karikatürist Salih Memecan, apar topar Balçiçek İlter'in konuğu oldu.

Habertürk TV'de Balçiçek İlter'in sunduğu Söz Sende'ye konuk olan Memecan, kendini savundu. 'Ben öyle demek istemedim'den öteye gidemeyen özrü kabahatinden büyük savunması ile çizdiği karikatürlerden daha çok güldüren Memecan, izleyenleri şaşırtmadı.

KÖTÜ BİR KARİKATÜRİST DEĞİLİM

Balçiçek İlter'in, sosyal medyada aldığı tepkileri hatırlatarak, 'Kötü bir karikatürist olduğunu düşünüyor musun?' sorusu üzerine Memecan'ın cevabı tabii ki 'Hayır' oldu. Kötü bir karikatürist olduğunu düşünmeyen Memecan, 'Beni eleştirenler bile benim karikatürlerimi beğenir aslında.' dedi. Kendisini bir yazısında eleştiren Ahmet Hakan'ın, ertesi gün kendi karikatürünü köşesinde kullandığını anlatan Salih Memecan, 'Ne kadar da iyi karikatüristim' temalı konuşmasıyla ekran başındakileri belki de ilk defa gerçekten güldürdü.

BİR TEK ÖZAL'A HAKSIZLIK ETMİŞ!

Siyasi karikatürlerinde çizgiyi aşmış olduğu çizimleri olduğunu kabul eden Salih Memecan'ın tek pişmanlığı da Özal'a zamanında haksızlık etmesiymiş. Özal'la ilgili hicvedici karikatürlerinin faili olarak 'Mahalle Baskısı'nı gösteren Memecan, o dönemde birlikte çalıştığı arkadaşlarına 'suçu' attı.

Memecan'ın Özal'a haksızlık ettiğini, yıllar sonra en büyük hayranlarından biri olduğu AKP Hükümeti döneminde gerçekleşmiş olması da oldukça manidar...

(DSÖ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com