Salih Uçan'a Kral'dan bomba nasihatlar!

Salih Uçan'a Kral'dan bomba nasihatlar!
Hakan Şükür: “Türk futbolu önemli bir değer kazandı. Salih hiç bir zaman, bir gün öncesine bakmadan her gün yeni başlıyormuşcasına, büyük şans ele geçirmişcesine oynamalı.”

Milli Takım ve Galatasaray’ın eski golcüsü Hakan Şükür, Türk futbolunun Fenerbahçeli Salih Uçan ile çok erken yaşta, çok önemli bir değer kazandığını belirtti.

Şükür, genç yıldız adayı Salih’e “Hiç bir zaman bir gün öncesine bakmadan her gün yeni başlıyormuşcasına, böylesine büyük bir camiaya gelmiş, bu şansı ele geçirmişcesine oynamalı” nasihatinde bulundu. Ligde şampiyonluk Türkiye Kupası’nda yarı finale adını yazdıran ve UEFA Avrupa Ligi’nde de çeyrek finale kalan Fenerbahçe’nin parlayan oyuncusu Salih Uçan’ı değerlendiren Şükür, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘ÇEVRESİNDEKİLERE ÇOK DİKKAT ETMELİ’

Çıkış içindeki Salih için, “Ona benim bir şey söylememe gerek yok. Zaten çok açık bir şekilde her şey ortada. Kendini zorlaya zorlaya şans aldı. Kendine dikkat etmiş ki Emre, Mehmet Topal, Meireles, Christian, Selçuk gibi önemli oyuncuların arasından şans bulup kendini gösterebildi” diyen Şükür, genç futbolcunun bu başarısının gelecek adına ümit verici olduğuna işaret ederek Salih’e şu önerilerde bulundu:

“Çevresi şekillenecek, çünkü ön plana çıktıkça çevrenizde birden farklı ortamlar oluşuyor. Sosyal olarak farklı bir ortam oluşuyor. Futbolda kaliteli oyuncuların en büyük sanatı, bunu idare edebilme sanatı olmalı. Yetenek ve gücü bununla doğru orantılı olarak idare edebilmeli. Türk futbolu çok erken yaşta, çok önemli bir değer kazandı. İnşallah bunu da devam ettirir.”

'O MORAL MİLLİ TAKIM’A DA YANSISIN’

Hakan Şükür, F.Bahçe ve G.Saray’ın bu sezon özellikle Avrupa’daki başarılarının, Milli Takım’a ne şekilde yansıyacağı yönünde bir soruya da “Ortada sadece Türkiye’nin elinde olmayan bir tablo var. Milli Takım kazansa da rakiplerin kaybını bekleyeceği bir sürecin içinde” derken, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bunu ummaktan başka bir şey diyemeyiz. Ama kazanmakta rakip kim olursa olsun kolay değil. İnanıyorum ki F.Bahçe ve G.Saraylı futbolcuların yakaladıkları bu moral, Milli Takım’a yansır. Beşiktaşlı oyuncular da kötü gitmiyor. Olcay’ın Milli Takım’a seçilmesi, bunlar önemli şeyler. Mühim olan orada o takım olayını biraraya getirebilmek. İnanıyorum ki Arda, Emre, Burak, Selçuk ve bu tarz oyuncular konuşacaktır. İşi de sonuna kadar kovalayacaklardır.”

Şükür’ün uyarılarını dikkate alacağım

Portekiz maçı sonrası Salih Uçan’a, Hakan Şükür’ün kendisiyle ilgili sözlerini ve yaptığı uyarıları sorduk. Genç oyuncu, “Öncelikle, Hakan Şükür’e çok teşekkür ediyorum. Kendisini seyretme şansı buldum. Hem sporculuk hem de özel hayatıyla örnek aldığım birisi. Benimle ilgili sözleri gurur verici.

Uyarılarını dikkate alacağım. Öğreneceğim çok şey var. Ağabeylerim bana sürekli destek veriyor. Hocalarım da öyle. Kendimi sürekli geliştiriyorum” dedi.

GENÇ YAŞTA PARLAYIP YILDIZ OLANLAR

Hakan Şükür, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Burak Yılmaz

GENÇ YAŞTA PARLAYIP KAYBOLANLAR

Batuhan KARADENİZ: Beşiktaş altyapısından yetişti. A takıma çıktı. Disiplinsiz tavırları sonrası Eskişehir’e kiralandı. Orada da tutunamadı.

Okan KOÇ: Dardanelspor altyapısından yetişti, G.Birliği’nde yıldızı parladı ve Beşiktaş sonrası kaybolup gitti.

Mustafa KOCABEY: 1992-1994 yılları arasında Galatasaray’da attığı gollerle vitrine ıktı. Erken gelen şöhret erken bitti.

Abdülkadir KAYALI: 2007-08 sezonunda Ankaragücü’nde yıldızı parlayan Abdülkadir Kayalı, F.Bahçe’de geleceğini göremedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com