Salihli Adliyesi, önemli projede pilot adliye oldu

Salihli Adliyesi, önemli projede pilot adliye oldu
Adalet Bakanlığı ve Avrupa Konseyi ile ortak program çerçevesinde yürütülen Mahkeme Yönetimi Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, Salihli Lidya Sardes Otel'de toplantı gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından ortaklaşa yürütülen ve toplam 20 Adliye'de uygulanan Mahkeme Yönetimi Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, 2 pilot adliyeden biri olan Salihli Adliyesi'nde iki gün sürecek olan çalıştay başladı. Çalıştaya Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurul üyesi İsmail Aydın, Adalet Bakanlığı yöneticileri, proje danışmanı Bert Maan, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Özekes, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Adalet Komisyon Başkanı Kenan Arslanboğan, Salihli Adliyesi'nde görevli Hukuk Mahkemesi hakimleri, Manisa Barosu Salihli Bürosu'na kayıtlı Avukatlar ile Salihli Adliyesi'nde görevli Yazı İşleri Müdürleri katıldı.

Çalıştay ile, hukuk yargılamasının hızlandırılması, hukuk davalarında "sulh" müessesinin etkin ve yaygın şekilde işletilmesi, yeni HMK kapsamında kurumların ektin kullanılması ve bu şekilde HMK'nın doğru bir şekilde uygulanması için yapılabilecekler ele alındı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com