Salihli Arıtma Tesisi'nde kamulaştırma işlemleri tamamlandı

Salihli Arıtma Tesisi'nde kamulaştırma işlemleri tamamlandı
Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, Atık Su Arıtma Tesisi projesi ile ilgili kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Okay, Salihli Evsel Atık Su Arıtma Tesisi ile ilgili olarak gerekli kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığını söyledi. Okay, açıklamasında, “Salihli Evsel Atık Su Arıtma Tesisi 140 bin eşdeğer nüfusa hizmet verecek şekilde ileri biyolojik olarak tasarlandı. Salihli Evsel Atık Su Arıtma Tesisi’nin 450 gün yapım, 90 gün işletmeye alma ve eğitim, 360 gün işletme ve bakım süresi olmak üzere 900 gün içersinde tamamlanıp işletmeye almayı planlıyoruz. Toplam maliyeti 14 milyon 939 bin 681 TL olan proje, Nazmi Kürüm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından tamamlanacak” dedi.

Okay ayrıca, “Kanalizasyon hattı yapım işi kapsamında 1. Kısım (B bölgesi) imalatı tamamlandı. Atatürk Mahallesi kolektöründen başlayarak Yeni Sanayi içinden devam eden ve karayoluna kadar gelen hat ile karayolu üst kısmı ve Yeni Sanayi’nin kanalizasyon ve yağmursuyu tahliyesinde rahatlama olacak. 2. kısım (A bölgesi) imalatına da eski hayvan pazarı önünden başlandı. Acısu Caddesi ile Fevzi Paşa Caddesi'nden devam edecek olan bu hattın yapımı ile bu kısımlardaki kanalizasyon ve yağmursuyu tahliyesinde bir rahatlama hedefliyoruz” diye konuştu. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com