Salondaki afişlerde o milletin adı neden yazmıyor?

Salondaki afişlerde o milletin adı neden yazmıyor?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Büyük Kongresiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Salondaki afişlerde 'Büyük millet' yazıyor. O milletin adı niye yazmıyor? Sözde milliyetçi geçiniyor. Konjonktür milliyetçisi" dedi.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Manavgat İlçesi'nde Belediye tarafından düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine katılmak üzere Antalya'ya geldi.

Saat 11.00 sıralarında kente gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu, Antalya Havalimanı'nda CHP il yönetimi başta olmak üzere çok sayıda partili karşıladı. Kılıçdaroğlu'na Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, CHP'li ilçe belediye başkanları, Antalya milletvekilleri Yıldıray Sapan, Osman Kaptan, Gürkut Acar eşlik etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN - BÖLÜM 1

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN - BÖLÜM 2
 
Havalimanında coşkuyla karşılanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konvoyla Manavgat Belediyesi'nin bu yıl ilkini düzenlediği yağlı pehlivan güreşlerine katılmak üzere ilçeye hareket etti.
 
PEHLİVANLARLA PARMAK TOKASI
 
Manavgat'ta önce er meydanını turlayan, izleyicileri selamlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, güreşlere katılan pehlivanlarla da 'parmak tokası' yaptı.
 
Kemal Kılıçdaroğlu, er meydanında yaptığı konuşmasında, önce pehlivanları selamladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Sizden bir şey istiyorum, ata sporumuzu yaşatan güreşçilerimizi içten ve yürekli alkışlayalım. Onlar uygarca yarışacaklar. Yenen de yenilen de bizim kahramanımızdır, bizim yörüğümüzdür, bizim kültürümüzdür, bizim baş tacımızdır. Onları yürekten kluyorum" diye konuştu. Antalya'da gerçekleştirilen 'Kasırga' operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve 18 ay tutuklu kalan Manavgat Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Sözen'in çok haksızlığa uğradığını, ama yılmadan direndiğini söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Kendisini Manavgat'a verdiği hizmetler dolayısıyla yürekten kutluyorum. Manavgat halkı için hayatını adayan birisidir. Size hizmet ettiği sürece bilin ki CHP'liler olarak mutlu olacağız. Hiçbir Manavgatlı'yı ayırmayacak, ötekileştirmeyecek. 'Her Manavgatlının yeri başımın tacıdır' diyecek" dedi. Manavgat Belediye Başkanı Sözen, Kılıçdaroğlu'na konuşmasının ardından Atatürk'ün mozaik taşlardan yapılan fotoğrafını hediye etti. Manavgat'ta er meydanındaki konuşmaların ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu, güreşleri izlemek için protokolde kendisine ayrılan yere geçti.
 
'MİLLETİN ADI NEREDE'

Kılıçdaroğlu, güreşler başlamadan önce, gazetecilerin AKP kongresiyle ilgili değerlendirmesini sorması üzerine, "Salondaki afişlerde 'Büyük millet' yazıyor. O milletin adı niye yazmıyor? Sözde milliyetçi geçiniyor. Konjonktür milliyetçisi" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com