Salsa kralı Türkiye'de

Salsa kralı Türkiye'de
İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Uluslararası Dans Festivali için Türkiye'ye geldi.

Kendi neslinin en yenilikçi ve ünlü dansçılarından biri olan Salsa ustası Frankie Martinez, Latin Dans Dünyası'nda geliştirdiği kendine özgü markası 'Afro-Latin Funk' ile ayrı bir yere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.


Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile bugün saat 09:00'da New York'tan "Abakua Dance Topluluğu" adını verdiği ekibi ile İstanbul'a gelen ünlü Salsa dansçısı Frankie Martinez, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Uluslararası Dans Festivali'nde çeşitli workshop'ların yanı sıra 'Özel 1 Saatlik Şovu' ile de hayranlarını büyülemeye hazırlıyor.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde sempatik tavırları ile dikkat çeken ünlü dansçı, "Türkiye'ye ilk kez geliyorum. Türkiye hakkında çok olumlu şeyler duydum. Yemeklerinizin ve bayanlarınızda çok güzel olduğunu duydum" dedi. İstanbul Uluslararası Dans Festivali'ne 5 bin kişinin katılması bekleniyor.

KARA KUŞAK SAHİBİ
Martinez, Shotokan karate'de 4. derece kara kuşak sahibi ve geçmişte ABD Donanması'nda hizmet verdi. Sahip olduğu özellikler ve Puerto Rico'lu olmanın getirdiği genetik miras ile Latin Dans Dünyası'nda ayrı bir yere sahip oldu ve kendine özgü markası 'Afro-Latin Funk'ı geliştirdi. Frankie Martinez, Salsa / Mambo üstadı Eddie Torres ile uzun bir süre çalıştıktan sonra, Eddie Torres Dans Grubu'na ana dansçı olarak kabul edildi. Bir Eddie Torres dansçısı olarak, Tito Puente ve FANIA All-Stars gibi Latin müziği ikonları ile Maddison Square Garden ve Roseland Ballroom gibi pek çok mekanda sahneyi paylaştı. 1999 yılında Frankie Martinez, Eddie Torres Dans Grubu ile yollarını ayırdı ve Abakua Dance Topluluğu isimli kendi dans grubunu kurdu. Abakua, Frankie Martinez'in koreografi yeteneği ve dansçıların ustalığı nedeniyle, Latin Dansları Toplulukları arasında hızla büyük bir şöhrete sahip oldu. Frankie Martinez, Afro Caribbean köklerini keşfederek, Latin dansının koreografik imkanları ile formatını değiştirme imkanını buldu. Böylece 5 dakikalık performansını 30 dakikalık kendine özgü teatral bir şova dönüştürebildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com