Şam ağır bombardıman altında

Şam ağır bombardıman altında
Suriye'de Beşşar Esad'e bağlı ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 39 kişinin öldüğü bildirildi.
Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana başkent Şam'ın Tadamun, Guta Şarkiyye, Keferbatna ve Seyyide Zeynep bölgelerine tank destekli gerçekleştirdiği operasyonlarda 39 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını açıkladı.
 
Bu arada, Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), savaş uçaklarının Humus'un Telbise ile İdlib'in Maaretu Numan ilçelerini yoğun şekilde bombalaması sonucu onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü, enkaz altından çok sayıda yaralının çıkarıldığını aktardı.
 
Halep'in Sahur Mahallesi'nde bombardımanın ardından siyah duman yükseldiğini belirten SRGC, kentin birçok bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile Esad'e bağlı nizami ordu arasında çatışmaların yaşandığını dile getirdi.
 
Rakka'nın Ra'sul Ayn bölgesinde silahlı muhaliflerle ordu arasında çatışma çıktığına, muhaliflerin Ra'sul Ayn sınır kapısını ele geçirmeye çalıştığına değinen SRGC, başkentte muhaliflerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerin rejim güçlerince bombalandığını bildirdi.
 
Ülke genelindeki şiddet olaylarında ölü sayısının 72'ye yükseldiği belirtildi. 
 
FÜZE BİRLİĞİNE BASKIN
 
Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) üyesi Ebu Ubeyde, çok sayıda silahlı grubun Şam'ın İftris bölgesindeki füze birliğine ortak baskın yaptığını, baskında çok sayıda askeri malzemenin ele geçirildiğini söyledi.(SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com